Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Cüzdanı SafePal, USDC Visa Kartı ile Bankacılığa Adım Atıyor

Kullanıcılar, bireysel ve uyumlu banka hesapları oluşturabilir, varsayılan para para birimi olarak USDC stablecoin'i kullanabilirler.

7 Mart 2024 18:03

Güncellenme: 7 Mart 2024 20:32

Kripto donanım cüzdanı sağlayıcısı SafePal, İsviçre bankası Fiat24'e stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Böylece şirket, kullanıcıların dijital varlıklarla ödeme yapabilecekleri ve diğer uyumlu bankalara para aktarabilecekleri bir bankacılık ağı oluşturdu.


Açıklamaya göre, firma varsayılan mevduat para birimi olarak dolara sabitlenmiş USD Coin (USDC) aracılığıyla kripto odaklı bir Visa kartı başlattı. Kullanıcılar, sahip oldukları coin'leri Arbitrum aracılığıyla USDC'ye dönüştürebilir ve USDC’lerini farklı işlemlerde ve harcamalarda kullanılmak üzere USD, EUR ve CHF cinsinden saklayabilirler.


SafePal CEO'su ve kurucu ortağı Veronica Wong, gelişmelere dair şunları söyledi: "Bu, merkeziyetsiz bir cüzdan için alışılmışın dışında bir hareket gibi görünse de, erişilebilirlik sorunu daha iyi katılım ve benimseme için çözülmesi gereken önemli bir sorun.”


"Bu, bireysel kullanıcılar için geleneksel bankaların kısıtlamalarını ortadan kaldıran ilk gerçek kripto dostu bankacılık deneyimi olacak çünkü mobil cüzdan aracılığıyla oluşturulan hesaplar, diğer bankalardaki hesaplarla sorunsuz ve uyumlu bir şekilde transfer gerçekleştirebilecek.”


Banka hesapları SafePal mobil cüzdanında oluşturulduktan sonra, kimlik bilgileri Ethereum tabanlı Arbitrum'da NFT olarak basılır ve ilgili tüm işlemlerin zincir üzerinde güvenli ve şeffaf bir şekilde kaydedilmesi sağlanır.


Kripto Visa kartları ayrıca PayPal, Google Pay, Apple Pay ve Samsung Pay gibi üçüncü taraf ödeme platformlarıyla da bağlantılıdır.


Visa kartı, kıtanın geri kalanında kullanıma sunulmadan önce Avrupa'daki belirli bölgelerde satışa sunulacak, uygulama içi bankacılık ağı ise ABD dışındaki tüm ülkeler için kullanılabilir olacak.


Daha Fazla Oku

    safepalkripto cüzdanıUSDCVisa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk