Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası Zipmex, Piyasa Oynaklığı Gerekçesiyle Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı

Şirket, bu hareketi yapan son dijital varlık platformu oldu.

20 Temmuz 2022 18:35

Güncellenme: 20 Temmuz 2022 18:42

Zipmex kripto para borsası, çarşamba günü değişken piyasa koşullarını gerekçe göstererek kullanıcıların kripto paralarının doğrudan gözetimini almalarını engelledi.


Borsa, Twitter'da yaptığı açıklamada, “Değişken piyasa koşulları ve kilit iş ortaklarımızın finansal zorlukları da dahil olmak üzere kontrolümüz dışındaki koşulların bir araya gelmesi nedeniyle, platformumuzun bütünlüğünü korumak için para çekme işlemlerini bir sonraki duyuruya kadar duraklatacağız” dedi.


Celsius Network ve Babel Finance dahil olmak üzere birçok kripto platformu ve kredi şirketi, son haftalarda benzer adımlar atarak piyasa türbülansını ve bunun sonucunda ortaya çıkan karşı taraf risklerini suçladı. Bu ayın başlarında Celsius, New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi'nde 11. Kısım iflas koruması için başvuruda bulundu.

2018 yılında kurulan Zipmex, Tayland, Endonezya, Singapur ve Avustralya'da kripto ticareti ve yatırım hizmetleri sunuyor.


Borsa, geçen yıl Tayland'ın en büyük bankalarından biri olan Bank of Ayudhya'nın yatırımıyla 41 milyon dolar topladı. Haziran ayı itibarıyla Coinbase, Zipmex'e stratejik bir yatırım yapmayı kabul etmiş ve Singapur merkezli varlık, değerlemesini 400 milyon dolara çıkarması öngörülen bir B Serisi fonlama turu üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Avrupa'nın MiCA'sı Hazır. ABD’nin Hamlesi Ne Olacak?

28 Haziran 2024 23:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk