Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası Zipmex Moratoryum Kararının Uzatılmasını İstedi

Konuya yakın bir kaynağa göre önümüzdeki hafta bir anlaşma olabilir.

18 Kasım 2022 17:44

Güncellenme: 18 Kasım 2022 18:17

Sorunlar yaşayan kripto borsası Zipmex satın alınma görüşmeleri yürütüyor. Konuya yakın bir kaynağa göre söz kon usu görüşmeler önümüzdeki hafta içerisinde sonuçlanabilir. Kaynak müzakereler konusunda konuşma yetkisi olmadığı için adının gizli kalmasını istiyor.


Bloomberg, bu ayın başında Singapur Yüksek Mahkemesi’nden üç aylık bir moratoryum aldıran şirketin Thoresen Thai Agencies’in bir iştiraki olan girişim sermayesi V Ventures ile görüşmeler yürüttüğünü yazmıştı. Kaynağa göre görüşmeler birkaç pürüzden dolayı aksamaya uğradı. 


Tayland, Singapur, Endonezya ve Avustralya’da varlığı bulunan Zipmex, bu yıl ayı piyasasından dolayı sıkıntı yaşayan birçok şirketten biri. Şirketin Babel Finance’e ve Celsius Network’e verdiği toplamda 53 milyon dolar tutan borçlar geri ödenmedi. Zipmex, piyasa dalgalanmalarına karşın geçtiğimiz Temmuz ayında müşterilerin çekimlerini durdurma kararı almıştı.


Zipmex, bir yandan durumu düzeltmeye çalışırken bir yandan da Singapur’dan aldığı koruma kararını Nisan 2023’e kadar uzatmak için başvuruda bulundu. Moratoryum kararı alacaklıların şirketten bir hak talep etmesine izin vermiyor.


Zipmex, kurtarma planı için Avustralyalı şirket KordaMetha ile anlaşmıştı. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk