Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası OSL, Profesyonel Yatırımcılara Menkul Kıymet Tokeni Satacak

Ethereum tabanlı olarak geliştirilen tokenler, bitcoin’in performansı ile bağlantılı olarak 10.000 dolar değerinde kupon oranına sahip ABD doları tahvilini temsil ediyor.

26 Temmuz 2022 15:34

Güncellenme: 26 Temmuz 2022 17:20

Hong Kong merkezli kripto borsası OSL Digital Securities, Animacı Brands’ın da dahil olduğu katılımcılara özel bir menkul kıymet tokeni teklifi (STO) ile token dağıtma başladı.


  • Borsadan Salı günü yapılan açıklamaya göre OSL, Hong Kong’un düzenleyici kurumu SFC’den tip1 kaydına sahip profesyonel yatırımcılarla STO yğrğten ilk dijital varlık komisyoncusu oldu.

  • NFT ve metaverse yatırımcısı Animaco Brands ile Head&Shoulders Financial Group, China Fortune Financial Group ltd. ve Volmart ile Monmonker Group Asset Management katılımcılar arasında bulunuyor.

  • Bir STO’da ihraççı taraf daha sonraborsada satılabilecek tokenize dijital varlıklar veya “menkul kıymet tokenleri” satar. NFT’ler fiziksel ya da dijital varlığın sahipliğini temsil eden bir dijital tokendir. Menkul kıymertler ise kamu ya da özel piyasalarda sermaye artırmak için kullanılan alınıp satılabilir finansal araçlardır.

  • Ethereum tabanlı tokenler, bitcoin (BTC) performansına bağlı 10.000 dolarlık ABD doları tahvilini temsil eder. 

  • STO’nun Hong Kong’daki lisanslı finansal varlıklar arasındaki tokenize mentul kıymetlerin ihraç  ve dağıtımını mümkün kılan düzenlenmiş dijital varlık yatırımı için bir pilot uygulama olarak hareket etmesi amaçlanıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk