Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Özel Röportaj: Kripto Borsası OKX'in Başkanı Hong Fang

OKX başkanı ve Okchain CEO'su Hong Fang, Türkiye’de açılacak olan OKX ofisi hakkında konuştu.

16 Mayıs 2023 12:07

Güncellenme: 16 Mayıs 2023 17:37

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından OKX’in başkanı Hong Fang, CoinDesk Türkiye’nin Özel Röportaj serisi çerçevesinde Serdar Turan ile Türkiye’de kripto ekosistemi üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.


Hong Fang, borsanın Türkiye’de bir ofis açmasının sebeplerini şu şekilde açıklıyor: “Aslında Türkiye’de olan yatırımlarımızı artırmayı bir süredir planlıyorduk. Kararın verilmesinde ise ülkenin özellikle kripto açısından önemli bir pazar konumunda olması büyük rol oynadı. Bu yüzden uyum sürecinin kolay olmasını bekliyoruz. Ülkenin kültür olarak inovasyona açık olması ve canlı fikirlerin yer alması da kararımızı etkiledi. Ayrıca kripto ekosisteminde öğrencilerden, start-up’lardan ve yeni teknolojilere açık çok fazla kişiden oluşan bir topluluk söz konusu.”Ekosistemdeki yerel ve hatta uluslararası oyunculardan farklı olarak daha güçlü ve uygulanabilir seçenekler sunmak istediklerini belirten Fang, platformun 10 yıllık deneyimi sayesinde birçok oyuncudan daha disiplinli olmalarının da fark yaratacağını söyledi. Merkezi bir borsa olmanın yanı sıra self-custody cüzdanlarının aynı uygulama üzerinden erişilebilir olmasının avantajlarını vurguladı. Son bir yılda yaşanan piyasa dalgalanmaları ve banka iflasları karşısında proof-of-reserve bir platform olmalarının şeffaflık açısından önemine de değindi.


OKX, Türkiye Ekosistemi için Umutlu

Fang, Türkiye’de birkaç ay içerisinde açıklanması beklenen yeni düzenlemelerden endişe duyan platformların aksine, ekip olarak bu süreçte aktif rol almak istediklerini açıkladı: “ABD merkezli bir borsa olarak kripto ekosistemindeki belirsizliklerden haberdarız ancak bunun zamanla düzeleceğini düşünüyoruz, bir dönüşüm sürecinden geçmemiz gerekiyor. Türkiye’deki kripto pazarını uzun bir süredir takip ediyoruz ve düzenleyiciler bizim perspektifimizi dinlemek isterlerse bu süreçte aktif olarak rol almaya da açığız.”


Ayrıca Fang, düzenleyicilerin müşteriyi korumak amacıyla çalıştıklarını ve ekip olarak kendilerinin de amacının bu olduğunu söyledi. Bu ortak amaç doğrultusunda düzenleyicilerle iş birliği yapmaya hevesli bir konumda bulunduklarını belirtti.


Konuşmanın ilerleyen dakikalarında Fang, OKX’in “Sistemi yeniden oluşturmak” sloganını benimsemelerinde son aylarda yaşanan bankacılık iflaslarının etkisi olduğunu açıkladı. Bitcoin’in 2008 yılında geliştirilmesinin aslında o yılda yaşanan ekonomik krizle ilgisinin olduğuna değindi ve şunları söyledi: “Krizle birlikte insanlar şu anda sahip oldukları şeylerin bir garantisi olup olmadığını sorgulamaya başlamışlardı. Bu da aynı şekilde bizim şu an sahip olduklarımızın gelecekte uygulanabilir olup olmadığını sorgulamamıza yol açıyor. Durum böyle olunca teknolojinin sürekli geliştiğine ve geliştirdiğine inanan bir ekip olarak, teknolojiyle birlikte yeni bir sistem oluşturmayı hedefliyoruz.”Daha Fazla Oku

    OKXHong Fangkripto borsasıSerdar TuranRöportaj

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk