Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası OKX, Hong Kong Lisans Başvurusunu Geri Çekti

Borsanın kararı, bu ayın başlarında Huobi Hong Kong ve diğer birkaç başvuru sahibinin benzer eylemlerinin ardından geldi.

24 Mayıs 2024 17:14

Güncellenme: 24 Mayıs 2024 17:39

En büyük kripto borsalarından biri olan OKX, Hong Kong'da dijital varlık hizmetleri sağlama başvurusunu geri çektiğini bildirdi.


Borsanın web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, "İş stratejimizi dikkatli bir şekilde değerlendirdikten sonra, şu anlık OKX HK'nin VASP lisans başvurusunu geri çekmeye karar verdik" ifadeleri yer aldı.


CoinGecko verilerine göre, işlem hacmine göre üçüncü en büyük borsa olan OKX, 31 Mayıs'a kadar bölgede merkezi sanal varlık alım satım hizmetleri sunmayı bırakacak. Bundan sonra da müşteriler yalnızca para çekme işlemlerini gerçekleştirebilecekler.


Bu ayın başlarında, HTX'in Hong Kong merkezli yan kuruluşu Huobi Hong Kong da dahil olmak üzere bir dizi başvuru sahibi, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'na yaptıkları başvurularını geri çekti.


Crypto.com ve CoinDesk'in sahibi Bullish de dahil olmak üzere birçok büyük kripto borsası şu anda lisanslarını düzenleyici tarafından gözden geçiriyor. SFC, sonuncusu 2022'de olmak üzere yalnızca iki borsayı onayladı.


Daha Fazla Oku

    kripto borsasıOKXHong Kong

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk