Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası Lemon'dan İşten Çıkarma Kararı

Arjantinli kripto para borsası Lemon, sektördeki olumsuzluklar nedeniyle 100 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

25 Kasım 2022 15:26

Güncellenme: 25 Kasım 2022 16:01

Arjantin ve Brezilya’da faaliyette olan kripto para borsası Lemon Cash, çalışanların yüzde 38’ini yani yaklaşık 100 kişiyi işten çıkaracak. Şirket, bu karara sebep olarak sektördeki zorlu koşullar ve girişim sermayesi piyasasındaki belirsizliği öne sürüyor.


Şirketin CEO’su Marcelo Cavazzoli, bu durumdan hem Arjantin hem de Brezilya ofislerinin etkileneceğini belirtti.


Mayıs ayında da Latin Amerika bir başka kripto şirketi olan Buenbit personelinin yüzde 45’ini çıkarmış ve 80 kişi işsiz kalmıştı. Aynı şekilde Bitso da yine Mayıs ayında 80 kişiyi işten çıkarmıştı.


Cavazzoli, “Sermaye piyasası sektörü ne zaman toparlanır bilemiyorum. Seri A ve Seri C arasında olup gelişmekte olan şirketler için bu daha da belirsiz” dedi.


Lemon, 2021 yılının Temmuz ayında İngiliz Kingsway Capital fonu liderliğinde yapılan Seri A yatırım turunda 16.3 milyon dolar toplamıştı. Daha sonra şirket, turu daha da genişletmiş ve toplamda 44.1 milyon dolarlık fon almıştı. Cavazzoli, bu fonun kendilerini kripto kışında desteklediğini ve önümüzdeki birkaç sene daha fazla yatırıma ihtiyaç duymayacaklarını aktardı.


Şirket, bu yıl için planladığı Şili, Kolombiya, Ekvador, Peru ve Uruguay’da genişleme hamlelerini de askıya aldı.

Lemon, CoinDesk’in FTX ve Alameda arasındaki finansal ilişkiyi gösteren haberinin ardından 3 Kasım’da Alameda Research’te bulunan neredeyse tüm parasını çekmişti. Sadece FTX Ventures’ın Lemon’a yaptığı yatırım içeride kalmıştı. Cavazzoli, bu parayı alabileceklerini düşünmediğini belirtti.


2019 yılında kurulan Lemon’un Arjantin’de 1.6 milyon kullanıcısı bulunuyor. Şirket, şimdiye kadar 760.000 adet ön ödemeli kripto kartlar çıkardı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Andrés Engler

Andrés Engler, Latin Amerika kripto ekosistemini takip ettiği Arjantin merkezli bir CoinDesk muhabiridir. Aynı zamanda startupların, fonların ve şirketlerin bölgesel sahnesini takip ediyor. Çalışmaları diğer medyanın yanı sıra La Nacion gazetesinde ve Monocle dergisinde yer aldı. Arjantin Katolik Üniversitesi'nden mezun.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk