Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası Kraken Personelinin Yüzde 30’unu İşten Çıkardı

Kripto borsası, bu yılın başında yeni işe alımlar yapacağını söylemesine rağmen 1.100 kişiyi işten çıkardı.

1 Aralık 2022 08:43

Güncellenme: 1 Aralık 2022 08:47

Kripto borsası Kraken yaptığı açıklamada, kripto piyasasının içinde bulunduğu gerileme nedeniyle küresel personelinin yüzde 30'unu (yaklaşık 1.100 kişi) işten çıkardığını duyurdu.


Açıklamanın yapıldığı bir blog gönderisinde, “Yılbaşından bu yana, makroekonomik ve jeopolitik unsurlar finans piyasalarında ağırlık oluşturdu. Bu durum, düşük işlem hacimleri ve daha az müşteri kazanımına neden oldu. Bunun sonucu olarak da, işe alma planlarımızı yavaşlatıp büyük taahhütlerinden kaçındık. Fakat, finans piyasalarındaki olumsuz durum devam etti ve maliyetleri uygun bir kritere çekebilmek için planlamalarımızdan vazgeçtik” denildi.


Kripto piyasası 2022 yılı içinden neredeyse dibe vurdu. Bitcoin 2021'in bitişinden bugüne kadar değerinin yaklaşık yüzde 63'ünü kaybederken kripto piyasasının toplam değeri de son 12 ay içinde üçte ikiden daha fazla düşüş gösterdi.


Geçmiş dönemler, piyasanın patlama yaparak büyük getiriler sağladığı zamanlarda personel sayılarını artıran şirketler, şimdi personel azaltmak zorunda kalıyorlar.


Sadece Kasım ayı içinde Coinbase 60 personelini işten çıkartırken, bitcoin finansal hizmetler şirketi Unchained Capital da 600’ün üzerine çalışanını işten çıkarmak zorunda kaldı.


Oysa, Kraken, henüz Haziran ayında genişleme planları olduğunu ve bu planlamaya paralel olarak 500 personel istihdam edeceklerini açıklamıştı ancak planlar tahmin edilen yönde ilerlemedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Piyasaya Ether ETF Beklentisi Hakim, Bitcoin 71 Bin Doları Aştı

21 Mayıs 2024 21:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk