Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto borsası dYdX Bağımsız Bir Blokzincir Başlatıyor

Katman 1 blok zinciri, Cosmos ekosisteminde oluşturulacak.

22 Haziran 2022 19:04

Güncellenme: 23 Haziran 2022 13:25

Kripto para borsası dYdX Çarşamba günü, platformu merkezden uzaklaştırmak amacıyla bağımsız bir blockchain başlattığını duyurdu. Katman 1 blok zinciri, şu anda CoinMarketCap'e göre yaklaşık1,50 dolar civarında işlem görüyor. 


dYdX V4'ün bağımsız bir Cosmos tabanlı blok zinciri olarak geliştirileceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz! 

dYdX platformunun 4. versiyonunu tanıtacak olan zincir, varlıkların ileri geri kolayca iletişim kurabildiği ve takas edebilen birbirine bağlı blok zincirlerinden oluşan bir topluluk olan Cosmos blok zinciri ekosisteminde inşa edilecek. 


Güncellemeyi duyuran blog gönderisinde dYdX, Cosmos'ta bağımsız bir zincire sahip olmanın platforma ücretler ve özellikler konusunda ekstra esneklik sağlayacağını belirtti.


Gönderide, “...Cosmos'un önemli bir yararı, zincirin dYdX ağının tam ihtiyaçlarına uyacak şekilde geliştirilebilmesidir. Bunun bir uygulaması, yatırımcıların alım satım için gaz ücreti ödemeyecekleri, bunun yerine dYdX V3'e ve merkezi borsalara benzer şekilde yürütülen alım satımlara dayalı ücretler ödemeleridir. Bu ücretler doğrulayıcılara ve onların paydaşlarına tahakkuk edecek” denildi.


Emirleri karşılamak  için otomatik piyasa yapıcıları (AMM) ve likidite havuzlarını kullanan çoğu merkezi olmayan borsaya karşın, dYdX, platformunun yeni versiyonuyla geleneksel bir emir defteri modelini kullanmaya devam edecek. 


DYdX, alıcıları satıcılarla doğrudan eşleştiren emir defterlerinin kurum çapındaki işlemleri yürütmek için daha uygun olduğunda uzun süredir ısrarcı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Kessler

Sam, CoinDesk'te teknoloji, DeFi ve DAO'lara odaklanan bir muhabirdir. Daha önce Harvard Siyasi İncelemesini yönetti ve bilgisayar bilimi ve teknoloji endüstrisinde bir geçmişe sahip. Sam, ETH, BTC ve MATIC'in sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk