Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası Blockchain.com’a 270 Milyon Dolarlık Darbe

Blockchain.com CEO’su Peter Smith, hissedarlara yazdığı mektupta şirketin likit, ödeme gücü olan bir yapıda olduğunu ve müşterilerin etkilenmeyeceğini belirtti.

8 Temmuz 2022 21:30

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 21:33

Kripto para borsası Blockchain.com Three Arrows Capital’a verdiği borç nedeniyle 270 milyon dolarlık bir zarara uğramanın eşliğinde. 


Şirketin CEO’su Peter Smith, hissedarlarına yazdığı ve CoinDesk’in de ulaştığı bir mektupta “Three Arrows hızla ödeme yapamaz hale geliyor. Bu temerrüt durumu Blockchain.com’a 270 milyon dolara mal olabilir” diyor.


Bu yılın ilk dönemlerinde yönetimi altında milyarlarca dolarlık varlık bulunan Three Arrows Capital kripto fiyatlarının düşmesi ve kötü risk yönetimi nedeniyle ciddi bir sıkıntıya girdi ve birçok kripto şirketi bu sıkıntıdan etkilendi.


Smith, Three Arrows’un son dört yılda 700 milyon dolarlık borç alıp geri ödediğini vurguladı. Smith, ayrıçsa, Blockchain.com’un likit, ödeme gücü olan bir yapıda olduğunu ve müşterilerin bu durumdan etkilenmeyeceklerini de belirtti. 


Bir hafta kadar önce çıkan haberlerde Blockchain.com ve türev borsası Deribit’in Three Arrows Capital’ın (3AC) likidite edilmesi konusunda baskı yapanlar arasında olduğu söyleniyordu. Bloomberg News’ün haberlerine göre Smith, 3AC’nin kripto endüstrisine gölge düşürdüğünü ve hukuki haklarını sonuna kadar kullanacaklarını söylüyordu.


Blockchain.com’un finansal durumuna hakim bir kaynağa göre şirket zarara rağmen iyi durumda. 


Bu kaynak, “Kuruda stres oluşturacak bir durum görmüyoruz” diyor.


2011’de kurulan Blockchain.com kripto sektöründeki en uzun ömürlü startuplardan biri olarak görülüyor. Şirket web tabanlı cüzdanlar alanına ilk girenlerden. Lüksemburg merkezli bu şirket bu yıl ABD’deki futbol liginde sponsorluk yapan ilk kripto şirketi oldu.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk