Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası Bittrex Global Kapatılıyor

Platformdaki tüm alım satımlar 4 Aralık'ta sonlandırılacak.

21 Kasım 2023 13:58

Güncellenme: 21 Kasım 2023 14:02

Bittrex.US’in iflas başvurusunda bulunmasından ve faaliyetlerini durdurmasından birkaç ay sonra Bittrex Global da operasyonlarını sonlandırıyor.


Platformdaki alım satım işlemlerini 4 Aralık’ta durdurmayı planlayan şirket, müşterilerini “gerekli tüm işlemleri” tamamlamaya çağırıyor. Açıklamayla birlikte, müşteriler yalnızca para çekme işlemleri gerçekleştirebilecekler. Lihtenştayn ve Bermuda'da düzenlenmiş olan borsa, kararın gerekçesine dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.


Bittrex.US ve mayıs ayında Delaware'de iflas başvurusunda bulunmasının ardından Bittrex Global'in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından doğru onaylar olmadan ulusal bir menkul kıymetler borsası işlettiği iddiasıyla dava edilmesinin ardından geldi.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kayıtsız bir şekilde menkul kıymet borsası işlettikleri iddiasıyla Bittrex.US ve Bittrex Global’a dava açmasının ardından Bittrex.US mayıs ayında iflas başvurusunda bulunmuştu. Global’ın CEO’su Oliver Linch, daha önce CoinDesk’e suçlamalarla “şiddetle” mücadele edeceklerini söylemişti. Bittrex.US ise nisan ayında faaliyetlerini durdurmuş, ağustos ayında SEC ile 24 milyon dolarlık bir anlaşmaya varmıştı.


Şirket, yaptığı açıklamada “Bittrex Global’ın operasyonlarını sonlandırma kararı verdiğini duyurmaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Bu kararın kolay bir şekilde alınmadığını ve değerli müşterilerimiz üzerinde yaratabileceği etkileri anladığımızı belirtmek isteriz” ifadelerini kullandı.


Daha Fazla Oku

    bittrexSECiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk