Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası Bitget İş Gücünü İkiye Katlamayı Planlıyor

Coinbase ve Gemini gibi borsaların aksine, türev platformu personel artırmayı planlıyor.

23 Haziran 2022 11:23

Güncellenme: 23 Haziran 2022 13:33

Singapur merkezli kripto türev borsası Bitget, diğer kripto firmalarından işten çıkarma haberleri gelirken, önümüzdeki altı ay içinde işgücünü ikiye katlamayı planlıyor.


Borsa perşembe günü yaptığı basın açıklamasında, yıl sonuna kadar 1.000 çalışana ulaşmayı planladığını söyledi. Basın açıklamasına göre, şirketin 2021'in başında 150 çalışanı vardı ve 2022'nin ortalarına kadar üç kat büyümüştü.


Coinbase, Gemini ve Crypto.com gibi borsalar, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan bitcoin fiyatının yıl başından bu yana %50'den fazla değer kaybetmesi ile, piyasadaki bozgununun ortasında çalışanlarını azaltıyor.


Şirket, Bitget'in "muazzam bir büyüme yaşadığını ve belirsiz piyasa koşullarına rağmen güçlü ve srekli nakit akışı yarattığını" söyledi. Genel Müdür Gracy Chen, türev borsasındaki işlem hacminin son 12 ayda 10 kat artarak mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,69 milyar dolara ulaştığını söyledi.


Bitget, Coingecko'nun türev borsaları listesinde son 24 saatte 7,4 milyar dolarlık işlem hacmiyle beşinci sırada yer alıyor.


Mart ayında Bitget, ABD makamlarına kaydolduğunu ve Asya'dan Kuzey Amerika'ya genişlemeyi planladığını duyurmuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk