Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası Bitay'da Üst Düzey Atama

Bitay Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş., hizmet sınırlarını genişletiyor.

27 Eylül 2023 18:11

Güncellenme: 27 Eylül 2023 19:05

2018 yılından bugüne global bir kripto para borsası olma yolunda ilerleyen ve Türkiye’de bir milyondan fazla kullanıcıya hizmet sunan Bitay Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş., hizmet sınırlarını genişleterek finansal teknolojiler sektöründe dünya çapında bir marka olmaya hazırlanıyor. Yeniden yapılanan Bitay Türkiye, yönetim kadrosunda atamalar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Bitay Türkiye ve 200’den fazla ülkeye hizmet sunan, Seyşeller merkezli Bitay Global kripto para borsalarında Stratejik Pazarlama Direktörlüğü görevine Bünyamin Cemal Turgut atanıyor.


Bünyamin Cemal Turgut kimdir? 

Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarından biri olan Vefa Lisesi’nden mezun Bünyamin Cemal Turgut, lisans eğitimine 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde başladı. Marka iletişimine olan ilgisinden dolayı aynı üniversitede İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nde de eğitim alan Turgut, lisans eğitimini çift anadal yaparak  tamamladı.


Profesyonel kariyerine 2008 yılında Grey Worldwide İstanbul ve Plasenta Conversation Agency gibi kreatif reklam ajanslarında, reklam yazarlığı yaparak başlayan Turgut, 2013 – 2020 yılları arasında Doğuş Otomotiv bünyesinde Volkswagen Binek Araç Dijital Pazarlama Uzmanı ve Dijital Pazarlama Yetkilisi olarak çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Volkswagen’in ardından 2020 yılında perakende ve e-ticaret sektörünün dikkat çeken markalarından biri olan FLO’da Dijital Pazarlama Müdürü olarak devam etti. NineWest ve Lumberjack gibi dünyaca ünlü markaları da bünyesinde bulunduran FLO’da 10’dan fazla marka ve 20’den fazla ülke için gerçekleştirilen dijital iletişim çalışmalarının ardından 2021 yılında kripto para sektörüne ilk adımını attı. 


Türkiye’nin kripto yatırım dünyasına olan yoğun ilgisinin global çapta güçlü markaların dikkatini çekmesinin ardından, sektörde artan rekabetle yalnızca pazarlama iletişimi değil, kripto yatırımcılarının beklentilerine ve ihtiyaçlarına uygun ürün geliştirme süreçleri üzerine de çalışmalar gerçekleştiren ve birçok projesini başarıyla hayata geçiren Turgut, MENA bölgesinin en büyük kripto para borsası olan BitOasis’te Türkiye Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. 


Son olarak sektörün dünya çapında önemli markalarından edinmiş olduğu tecrübeyle Türkiye’den dünyaya açılacak bir kripto borsası yaratma hedefiyle 2022 yılının son çeyreğinde Dijital Pazarlama Direktörü olarak Bitay’da çalışmalarına başladı.


Yeni dönemde ise Bitay Türkiye dışında 200’ün üzerinde ülkeye kripto para borsası olarak hizmet veren Bitay Global’de pazarlama iletişimine ek olarak araştırma, kreatif, ürün geliştirme süreçlerine öncülük etmek üzere Stratejik Pazarlama Direktörü olarak görev alacak.


Stratejik Pazarlama Direktörü Turgut, Bitay’ın dünyaya açılması ile ilgili olarak, “Türkiye bugüne kadar gerek kripto para yatırımına olan yoğun ilgisi gerek jeopolitik konumu sebebiyle sektörde söz sahibi global borsalar için oldukça önemli bir operasyon ülkesi oldu. Ülkemiz dünya çapındaki oyuncuların Orta Doğu’ya açılmadan önceki son durağı, MENA bölgesinin önde gelen borsaları içinse Avrupa’ya açılan kapı konumunda. Bölgesel kullanıcı ihtiyaçlarına göre farklı gelişimler göstermiş global markalarla kendi sahamızdaki rekabet, kripto yatırım sektöründe hem güçlü bir insan kaynağını hem de ürün gelişimi konusunda oldukça geniş bir coğrafyaya hizmet verebilecek bilgi birikimini bize kazandırdı. Şimdi dünya sahnesine çıkma zamanı” dedi.


Bitay’ın global hedefleri ve yeni görevi ile ilgili olarak da açıklama yapan Turgut, “Bitay olarak global çapta var olmayı konuşmak için değil, bu topraklardan farklı coğrafyalara uzanarak dünya çapında bilinen markalarla rekabet etmek için bu yola çıkıyoruz. Türkiye ve 200’den fazla ülkedeki pazarlama iletişimi ve ürün geliştirme faaliyetlerindeki sorumluluğun yalnızca Bitay’a karşı değil, aynı zamanda ülkemizin kripto dünyasındaki tecrübe ve yetkinliklerini ortaya koymak için de öneminin bilincindeyim” dedi.


Daha Fazla Oku

    bitaybünyamin cemal turgutbitay türkiyekripto borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget CEO’sundan Spot ETH ETF 19b-4 Başvurusunun Onaylanmasına İlişkin Açıklama

27 Mayıs 2024 18:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk