Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası AAX İşlemleri Durdurdu

FTX’in iflas etmesinin yankıları sürerken AAX de işlemleri durdurdu. Şirket, bunun FTX ile bir ilgisi olmadığını, güncelleme yaptıklarını açıkladı.

14 Kasım 2022 09:47

Güncellenme: 14 Kasım 2022 12:49

Kripto para borsası AAX, piyasalardaki çalkantılı durum nedeniyle ertelediği bir güncelleme nedeniyle para çekme dâhil tüm işlemlerini durdurdu.


Hong Kong menşeli şirket, iş birliği yaptıkları şirketten kaynaklanan sorunlar nedeniyle 10 güne kadar hizmete veremeyebileceklerini açıkladı. İş birliği yapılan şirketin adı açıklanmadı ancak bu şirketin yaşadığı sorunların geçen hafta iflasını açıklayan FTX ile bağlantılı olmadığı vurgulandı.  


AAX’ten yapılan açıklamada, “Para çekme işlemleri sahtekarlığı ve kötüye kullanmayı engellemek için durduruldu. 7-10 gün içinde hizmetlerimize devam etmek için çabalıyoruz” denildi.


Ayrıca, iş birliği yapılan şirketin yaşadığı sorunun ardından sistemin doğru olmayan veriler kaydettiği, kullanıcıların bakiyelerinin manuel olarak geri getirildiği belirtildi.  


AAX, cuma günü yaptığı açıklamada FTX veya bu şirkete bağlı diğer kurumlar nedeniyle herhangi bir sorun yaşamadıklarını, sahip oldukları varlıkların önemli bir kısmını soğuk cüzdanlarda tuttuklarını ve kullanıcılarının paralarını sermaye işlemleri için kullanmadıklarının açıkladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk