Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Bağışları 3 Yılın En Düşük Seviyesini Gördü

Üçüncü çeyrekte kripto firmaları tarafından toplanan miktar 2,1 milyar doların biraz altında.

5 Ekim 2023 16:02

Güncellenme: 5 Ekim 2023 17:33

Blok zinciri veri firması Messari, kripto kışının üçüncü çeyrekte de bağış toplama oranlarını etkilediğini tespit etti. Rakamlar üç yılın en düşük seviyesine geriledi.


Messari’nin State of Crypto Fundraising raporuna göre, kripto firmaları tarafından toplanan miktar geçtiğimiz üç ay boyunca 297 anlaşmayla birlikte 2,1 milyar doların altında kaldı. Böylesine düşük bir seviye en son 2020’nin dördüncü çeyreğinde görülmüştü.


2022’nin ilk çeyreğinde 900’den fazla anlaşmayla yaklaşık 17,5 milyar dolarlık zirveyi yaşayan kripto endüstrisinde koşullar kötüleştikçe getiriler yıl boyunca azaldı. Kasım ayında kripto borsası FTX’in ani iflasıyla da çöküş süreci doruğa ulaştı.


Buna rağmen 2023’ün ilk iki çeyreği biraz olsun toparlanarak 7,5 milyar dolar civarında seyretse de toplanan fonlar üçüncü çeyrekte yüzde 36’lık bir darbe aldı.


Messari, yatırımcıların kullanıcıya yönelik uygulamalar yerine erken aşamadaki projelere ve alt yapı yatırımlarına odaklandığını vurguladı.


Daha Fazla Oku

    fundraisingfonyatırımgirişimkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Crypto.com, Birleşik Krallık’tan “Elektronik Para Kuruluşu” Lisansı Aldı

4 Aralık 2023 17:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk