Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kraken’dan Wyoming'deki Kurumsal Müşterilere Yönelik Nitelikli Saklama Hizmeti

Kraken Institutional, borsanın 2020'de aldığı bankacılık lisansı kapsamında faaliyet gösterecek.

20 Mart 2024 18:00

Güncellenme: 20 Mart 2024 21:51

Kripto para borsası Kraken, kripto dostu Wyoming'de uzun süredir sahip olduğu bankacılık lisansı aracılığıyla kurumsal müşteriler için nitelikli saklama hizmeti sunacak.


Bugün duyurulan Kraken Institutional, Wyoming'de kurulmuş bir tür bankacılık kuruluşu olan Special Purpose Depository Institution (SPDI) kapsamında faaliyet gösterecek. Tüm mevduatlar, borsadan ayrı bir şekilde, tam rezerv bankacılığı hesaplarında tutulacak.


Wyoming, kripto konusunda düzenleyici netlik için istikrarlı bir şekilde çabalıyor ve 2016'dan bu yana konuyla ilgili yaklaşık 35 yasa çıkardı. Kraken da bu süreçlerin arkasına ağırlığını koyan en büyük isim oldu.


Borsa sözcüsü, CoinDesk’e yolladığı e-postada “Kraken, 2020'de ABD'de bankacılık ayrıcalığı elde eden ilk kripto para borsası olarak tarihe geçti” dedi. “Bir banka kurmak ve Kraken Financial'ı piyasaya sürmek için gereken tüm yasal süreçleri ve uyumluluk kontrollerini sağladık.”


Sözcü, Kraken Institutional’ın Güvenlik ve Borsa Komisyonu'nun henüz onaylanmamış olan Korunma Kuralı kapsamında nitelikli bir custody şirketi olmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.


Daha Fazla Oku

    kraken institutionalkripto borsasıwyoming

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk