Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

KPMG’ye Göre Kripto Yatırımlarındaki Yavaşlama Yılın Geri Kalanında Devam Edecek

KPMG, yatırımcıların NFT'lerden ve madeni paralardan, blok zinciri altyapı projelerine yöneleceğini belirtti.

7 Eylül 2022 08:20

Güncellenme: 7 Eylül 2022 11:53

Küresel denetim ve danışmanlık firması KPMG'nin açıkladığı rapora göre, kripto şirketlerine yapılan küresel yatırımlar, geçtiğimiz yıl 32,1 milyar dolarlık rekor seviyeden bu yılın ilk yarısında 14,2 milyar dolar seviyesine geriledi.


KPMG, “Öngörülemeyen Rusya-Ukrayna çatışması, yükselen enflasyon ve Terra ekosisteminde yaşadığı zorluklar yüzünden bu yılın birinci çeyreğinin ortasından bu yana kripto sektöründe önemli ölçüde çöküş yaşanmasına rağmen, yıl ortasında gerçekleşen yatırım oranı 2021'den önceki tüm yılların çok üzerinde gerçekleşti. Bu durum, kripto sektörünün alanın büyümesini ve yatırım çeken teknolojilerin genişliğini vurguluyor” ifadelerini kullandı.


2022’nin ilk yarısındaki büyük oranlı anlaşmalar, kripto saklama şirketi Fireblocks'a 550 milyon dolar, Ethereum altyapı kurucusu ConsenSy'ye 450 milyon dolar ve FTX'e 400 milyon dolar ile gerçekleşmişti.


KPMG, raporun devamında, yatırımcıların bu yılın ikinci yarısında NFT’lerden uzaklaşarak özellikle blok zinciri altyapı projelerine yöneleceğini tahmin ediyor.


KPMG, kriptoya yatırım yapmak için daha düşük riskli bir yol olarak istikrarlı devam eden paralara yönelik kurumsal bir ilgi görüyor.


KPMG, güçlü stratejilere ve sahip iyi yönetilen kripto şirketlerinin bu gerilemeden sağlam çıkacağını düşünüyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk