Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Koibanx 22 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Latin Amerikalı Koibanx Seri A turunda 22 milyon dolar yatırım aldı. Bu fon, Orta Amerika’da blok zinciri altyapısı temini ve ödeme çözümleri için kullanılacak.

19 Ağustos 2022 09:39

Güncellenme: 19 Ağustos 2022 12:39

Latin Amerikalı varlık tokenizasyon şirketi Koibanx, Seri A turunda 22 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı.


Yatırım turu blok zinciri protokolü Algorand Inc. liderliğinde gerçekleşti. Katılımcılar arasında ise Borderless Capital, Kalonia Venture Partners, G2 ve Innogen Capital bulunuyordu.


Şirket yaptığı açıklamada, alınan yatırımın blok zinciri altyapısı temin etmek ve Orta Amerika’ya yatırım yapan finansal kuruluşlar için ödeme yolları geliştirmek amacıyla kullanılacağını belirtti.


Koibanx CEO’su Leo Elduayen konu hakkında “Latin Amerika finansal sistemi yeniden tanımlanırken ön sıralarda kalmak istiyoruz. Blok zinciri altyapısına sahip bir sistem kaçınılmaz olarak nüfusun yeterli hizmet alamayan geniş bir kesimi için daha hızlı, ölçeklenebilir ve programlanabilir çözümler sunuyor” dedi.


Öte yandan şirket Aralık ayında bir low-code platformunun beta versiyonunu da faaliyete geçirmeyi planlıyor. Bu platform, geliştiricilerin blok zinciri üzerinde finansal ürünler yaratmasını sağlayacak. 2023 sonu itibarıyla 10 bin geliştiriciye ulaşılması hedefleniyor. Platform, tokenizasyon fonksiyonları ve kripto likidite havuzları ile borsalarla entegrasyonu içeriyor.


2015 yılında kurulan şirketin Meksika, Kolombiya, El Salvador, Arjantin ve Uruguay’daki ofislerinde toplam 70 çalışanı bulunuyor. Şirket önümüzdeki 18 ay içinde Panama, Paraguay, Guatemala ve Honduras’ta da faaliyete geçmeyi planlıyor.


Koibanx, geçen yıl Ağustos ayında El Salvador hükümeti ile ülkenin blok zincir altyapısını Algorand blok zincirini kullanarak geliştirmek üzere bir anlaşma yapmıştı. Ayrıca devlete ait Bitcoin cüzdanı Chivo’da Lightning Network ödeme sistemini etkinleştirmişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Andrés Engler

Andrés Engler, Latin Amerika kripto ekosistemini takip ettiği Arjantin merkezli bir CoinDesk muhabiridir. Aynı zamanda startupların, fonların ve şirketlerin bölgesel sahnesini takip ediyor. Çalışmaları diğer medyanın yanı sıra La Nacion gazetesinde ve Monocle dergisinde yer aldı. Arjantin Katolik Üniversitesi'nden mezun.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Altcoin Boğası Ne Zaman? Tek Bir Veriyle İnceleyelim: OTHERS!

1 Mart 2024 12:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk