Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Klaytn, Oyun Firmalarına Gas Ücretinde Bir Ayrıcalık Sunacak

Güney Kore firması olan Klaytn, kendi platformu üzerinde kurulan oyun şirketlerine gas ücretlerinde ve sözleşme ücretlerinde bir denge sağlayacağını söyledi.

28 Eylül 2022 12:36

Güncellenme: 28 Eylül 2022 16:05

Klaytn, Çarşamba günü Singapur'da düzenlenen Token 2049 konferansı sırasında yaptığı açıklamada, ağında bulunan oyun şirketleri tarafından yapılan gas ücreti ödemelerinde indirim sağlayacağını söyledi.


Gas ücreti, kullanıcılar tarafından blok zincirindeki işlemleri gerçekleştirmek ve komutları yürütmek için yapılan ödemeleri ifade eder. Ethereum gibi ağlardaki ücretler, tıkanıklığı zamanlarında işlem başına 3,000 doların üzerine çıktı ve bu da potansiyel kullanıcıları ağdan daha ucuz seçeneklere yönlendirebilir.


Bu durum aslında yeni kullanıcıların katılması sğrecinde blok zinciri oyunları için çok önemli bir noktayı ele alıyor: Oynayabilmek için gas ücretlerini ödemek ve bu nedenle token edinmek gerekiyor.


Yeni gas ücreti indirim programı kapsamında, seçilen oyun şirketleri, 2022 Ocak'tan itibaren aylık 100,000 $'a kadar KLAY'a kadar tahakkuk eden gaz ücretlerinin %100'i için uygun olacaktır. Bu şirketlerin adları, CoinDesk ile henüz paylaşılmadı.


Bu ödenek, Klaytn üzerine kurulu şirketlere yatırım yapan ve daha önce Asya üniversitelerinde blok zinciri araştırmalarına yaklaşık 20 milyon dolar taahhüt eden bir fon olan Klaytn Growth Found’undan elde edildi.


Klaytn, blok zincirinde 324 milyon doların üzerinde kripto değerine sahip ve KLAY token’ları ise 600 milyon doların biraz altında bir piyasa değerine sahip.


KLAY token’larının fiyatı, daha geniş bir kripto pazarındaki düşüşe paralel olarak son 24 saat içinde %6.1 düştü.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Teknolojide Kadın Akademisi Deprem Bölgesine Taşındı

2 Nisan 2024 15:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk