Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kevin Rose’un Proof’u, Divergence Engineering Team'i Satın Aldı

Moonbirds koleksiyonundan sorumlu girişimcinin NFT projesi, yaz sonunda bir “sosyal evren” lansmanına hazırlanıyor.

15 Temmuz 2022 08:33

Güncellenme: 17 Temmuz 2022 19:14

Moonbirds NFT koleksiyonunun başarılı şekilde piyasaya sürülmesinden üç ay sonra, Kevin Rose, Londra merkezli bir mühendislik firması olan Divergence'ı satın alarak Proof ekibini genişletmeyi sürdürdü.


Divergence, Brotchain, The Kiss Precise ve G-Money'nin Admit One koleksiyonu gibi projelerin perde arkasında bulunan Ethereum akıllı sözleşme yeteneği ile tanınıyor. 


Yapılan açıklamaya göre Divergence kurucu ortağı Arran Schlosberg, Proof'un mühendislik başkan yardımcısı olacak ve şirketin diğer kurucu ortağı Angharad Thomas da Proof'un ürün direktörü olacak.


Thomas konuyla ilgili olarak, "Birkaç ay geri giderseniz, Kevin bizim yatırımcılarımızdan biriydi. Neden şuraya inşa ediyorsun da biz buraya inşa ediyoruz?” diye düşündük. Neden birlikte yapmıyoruz ve teknik Ar-Ge laboratuvarını Kevin'in inanılmaz ürün vizyonu ve topluluk oluşturmasıyla birleştirmiyoruz dedik” şeklinde konuştu. 


Proof, Nisan ayında Proof Collective üyeliği NFT'nin yayınlanmasından bu yana bu yaz sonunda “sosyal evreni” lansmanına hazırlanmak için çalışanlarını destekliyor. (Açık pazardaki NFT'lerden biri için en ucuz fiyat şu anda 83 ETH veya yaklaşık 93.000 dolar seviyesinde).


Sosyal evrenle ilgili tüm ayrıntılar, önümüzdeki ay şirketin açılış konuşması "Geleceğe Kanıt" konferansında açıklanacak olsa bile, Rose, ürünü, Yuga Labs gibi sadece bir 3D metaverse oyunu değil, daha büyük Proof topluluğu için kendi Web3 hizmetleri serisi olarak tanıttı. 


Rose yeni proje ile ilgili olarak, “Hepimizin küratörlük ve iletişim için kullandığımız araçlar Web3 için oluşturulmamıştır. Discord oyuncular için yapıldı, Reddit erken bir Web2 ürünü. Perde arkasında zengin verilerle etkileşim kurabileceğimiz bir şey inşa etmeye çalışıyoruz. Evren ve inşa ettiğimiz sosyal araçlar, zamanla bu çok küçük kazanımların oldukça çekici bir sosyal ürün oluşturduğunu göreceğimiz aşamalı bir yaklaşım içinde olacak” ifadelerini kullandı.


Koleksiyon şu anda 27 ETH (yaklaşık 31.000 dolar) taban fiyatına sahip ve haftalık tahsilat hacmi sıralamasında en üst sıralarda yer alıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Altman'ın Layer-2 Projesi World Chain Geliştiricilere Açılıyor

10 Temmuz 2024 00:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk