Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kaynaklara Göre, Fransız Bankacılık Devi BNP Paribas, Kripto Saklama Alanına Giriyor

Banka, kripto alanına girmek isteyen bankalar ve kurumlar için en iyi sağlayıcı haline gelen kripto saklama uzmanı Metaco ile çalışacak.

20 Temmuz 2022 07:33

Güncellenme: 20 Temmuz 2022 07:36

Anlaşmadan haberdar olan üç kişiye göre, Fransız Bankası BNP Paribas (BNP), İsviçre dijital varlık saklama firması Metaco ile ortaklık yoluyla kripto saklama alanına giriyor.

Bir çok büyük banka kripto saklamaya yöneliyor, ancak bu anlaşmayı özellikle önemli kılan durum, BNP Paribas Securities Services'in yaklaşık 13 trilyon dolarlık saklama varlıklarıyla çok büyük bir küresel saklama kuruluşu olarak varlığı.

BNP Paribas, yorum taleplerine yanıt vermezken Metaco ise yorum yapmaktan kaçındı.

Kısa bir süre önce Fransız bankası Societe Generale ile saklama anlaşması imzalayan Metaco, kripto alanına girmek isteyen bankalar ve kurumlar için en iyi sağlayıcı haline gelmiş durumda. Metaco yakın zamanda Citigroup, BBVA, Zodia Custody, DBS ve UnionBank Filipinler gibi şirketlerle de anlaşma yaptığını duyurmuştu.


Metaco'nun SocGen ve Citi için sağlayacağı hizmet, saf kripto para birimlerine daha yönelerek hisse senetlerinin veya diğer finansal araçların tokenize edilmiş sürümleri gibi güvenlik yazılımlarına odaklanıyor.

Metaco CEO’su Adrien Trecanni, CoinDesk’e verdiği röportajda, “Fransız bankaları arasında dijital varlık alanına girmek popüler bir trend” yorumunu yapmıştı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk