Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kayıp 100 Bitcoin Hakkında EY’den Açıklama

İflas eden kripto para borsası QuadrigaCX ile bağlantılı 100 bitcoin yıllar sonra farklı bir adrese transfer edildi. Şirketin yönetimini devralan EY, durumun farkında olduklarını açıkladı.

21 Aralık 2022 11:02

Güncellenme: 21 Aralık 2022 12:18

Geçen hafta Cuma günü, kurucusu Gerald Cotten’in ölümünün ardından 2019 yılında iflas eden Kanada menşeli kripto para borsası QuadrigaCX ile bağlantılı 100’den fazla Bitcoin, 3 yıldır sabit kaldıkları soğuk cüzdanlardan farklı hesaplara transfer edilmişti. Oysa, bu soğuk cüzdanların özel anahtarlarına kimsenin erişiminin olmadığı düşünülüyordu.


Şirketin iflasının ardından yönetimi devralan danışmanlık firması Ernst & Young (EY), dün konu hakkında bir açıklama yayınladı. Şirket, yapılan açıklamada bitcoin’lerin transfer edildiğinin farkında olduklarını vurguladı.


EY, 2019 yılında söz konusu bitcoin’leri Quadriga’nın soğuk cüzdanlarına “yanlışlıkla” gönderdiklerini ve bu cüzdanlara erişimlerinin olmadığını açıklamıştı. Ayrıca Quadriga’nın da bu cüzdanlara erişiminin olmadığı belirtilmişti. EY’nin dünkü açıklamasında ise detaylı bir incelemeye yapılmasına rağmen soğuk cüzdanlara ait özel anahtarların bulunamadığı kaydedildi.


Quadriga’nın alacaklıları tarafından kurulan konseyin temsilcisi olan hukuk firması Miller Thomson’dan yapılan açıklamada ise hem EY’nin hem de konseyin bu son yapılan transferleri aktif olarak soruşturdukları duyuruldu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk