Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kava, 14 Milyon Dolarlık Teşvik Fonu ile Birlikte Sushi’yi Devreye Aldı

Entegrasyon sayesinde Sushi kullanıcıları ve geliştiricileri Ethereum ve Cosmos’un 300 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ekosistemine tek bir ağ üzerinden erişebilecek.

31 Mayıs 2022 06:47

Güncellenme: 31 Mayıs 2022 17:15

Kava geliştirici teşvik programına Sushi’yi de ekledi. Toplamda 14 milyon dolarlık bir teşvik fonu oluşturuldu ve bu fon Sushi ve Kava günlük ödülleri şeklinde eşit biçimde kullanılacak. 


  • Merkeziyetsiz finans (DeFi) şirketi Kava Labs, kısa süre önce yayınladığı bir blog yazısında “Kava Network’e Sushi’yi katma projesi DeFi kullanıcıları için en yüksek verimlilikle ve hızla getiri elde edebilme noktasında yeni DeFi ürünleri sunuyor” diyordu.
  • Sushi ve Kava Ignition Fund, 90 günlük bir periyod için 7 milyon dolara kadar kaynak oluşturacak ve toplam kaynak 14 milyon doları bulabilecek.
  • Kava geçen yıl, DeFi projelerini desteklemek ve yeni projelere ev sahipliği yapmak amacıyla 185 milyon dolarlık bir Ignition Fund duyurmuştu.
  • Yapılan blog paylaşımında “750 milyon dolarlık Kava Rise teşvik programı Sushi üzerindeki geliştiricilerin yeni ve heyecan verici DeFi ürünleri geliştirmelerine ve kullanıcıların yeni fırsatlarla tanışmalarına imkân verecek” deniliyordu.
  • Sushi kullanıcıları ve geliştiricileri, bu işbirliği kapsamında ilk kez, tek bir ağ üzerinden 300 milyar dolarlık bir piyasa değerini temsil eden Ethereum ve Cosmos’a erişebilecek. 
  • Kava Rise fonu Mart’ın başında başlatılmıştı. Fonun blok ödüllerinin yüzde 62,5’ini DeFi, oyna-kazan oyunlar ve NFT’ler alanında büyümeyi desteklemek üzere Kava Ethereum ve Cosmos ağlarında geliştirme yapan geliştiricilere dağıtması bekleniyor.
  • Posttaki bilgilere göre Kava Network, Sushi teşviklerini Ethereum ana ağının ötesine geçerek ve Cosmos ekosisteminde de sunan ilk zincirlerden biri olacak.
  • Kava, Cosmos SDK üzerinde inşa edildi ve Ethereum ve Cosmos zincirlerini tek bir ağda birleştirmeyi hedefliyor. Bu yaklaşım, geliştiricilerin, tek bir zincir üzerinde geliştirme yapmalarına ve bunların Ethereum ve Cosmos kullanıcılarının ve varlıklarının erişimine açık olmasına imkân sağlıyor.
  • Sushi, Ethereum temelli merkeziyetsiz borsa Uniswap’ın çatallanması sonucu doğan bir merkeziyetsiz finansa platformu olsa da kısa sürede önemli bir DeFi varlığı haline dönüştü.
  • Kava, 9 Mart’ta Ethereum Virtual Machine akıllı kontrat desteğini Ethereum Co-Chain üzerinde vermeye başladı ve Ethereum geliştiricilerinin merkeziyetsiz uygulamaları Cosmos’a taşımalarına imkan verdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk