Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kanadalı Fon Caisse, Batık Celcius’taki Hissesini Sildi

Caisse, Kripto Platformu Celcius’taki 150 milyon dolarlık hissesini iptal etti.

18 Ağustos 2022 11:32

Güncellenme: 18 Ağustos 2022 14:21

Emeklilik fonu The Caisse de Depot et Placement du Quebec, iflas eden kripto para borçlandırma platformundaki hissesini silme kararı aldı.


Kanadalı fon, 2021 sonbaharında Celcius’a 150 milyon dolar yatırım yapmıştı. Caisse’nin o zamanki Başkan Yardımcısı ve Teknoloji lideri Alexandre Synnett, “Blok zinciri teknolojisi geleneksel ekonominin pek çok alanını alt üst edebilir. Dijital varlıklar giderek daha çok benimseniyor ve biz de ortaklarımızla beraber yasal bir sektör üzerine çalışıp doğru fırsatları yakalamaya niyetliyiz” demişti.


Caisse CEO’su Charles Emond, Çarşamba günü yapılan bir internet yayınında şirketin yıl ortası sonuçlarını değerlendirirken “Dönüşüm içindeki bir sektöre yapılan çok erken bir yatırım” yorumunda bulunmuştu.


Emond ayrıca Caisse’nin yatırım yapmadan önce kapsamlı bir durum tespit çalışması yaptırdığını ve şu anda “yasal seçenekleri” araştırdıklarını da belirtti. Celsius’un ise alacaklılarıyla iflas devası devam ediyor.


Kanadalı emeklilik fonu Caisse’nin 30 Haziran itibarıyla net varlıkları 300 milyar doların üzerinde bulunuyor.


Celsius ise bu hafta başında nakde sıkışık olduğunu açıkladı. Ancak, şirkete nakit getirebilecek çeşitli teklifler olduğu, ayrıca Amerikan yargısının kendi ürettikleri Bitcoin’leri (BTC) satmak için kendilerine onay verdiğini de belirtildi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BTC’nin Nasdaq’tan Ayrışmasıyla Uzun Vadeli Bitcoin Holder’ları Zulalarını Artırıyor

11 Mayıs 2023 17:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk