Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kaira Network İçeriği Aracısız Gelire Dönüştüren Teknolojisiyle Büyüyecek

Türkiye İş Bankası’nın desteklediği Workup Girişimcilik Programı’na bu yıl dahil olan girişimlerden Kaira Network, içerik üreticilerinin, içeriklerini bir aracı olmadan gelire çevirebilecekleri bir model ile büyümeyi planlıyor

25 Ağustos 2022 13:57

Güncellenme: 25 Ağustos 2022 16:03

Workup Girişimcilik Programı’na dahil olan Kaira Network, web3 adaptasyonunu tamamlamış, metamask kullanmayı bilen, NFT sahibi, aktif biçimde DeFi kullanan kitleleri hedefleyen bir sosyal ağ. Kendi tokenının kullanımına dayalı bir ekonomi ve onu besleyen bir reklam modeline dayanan Kaira Network ekosisteminde, kripto toplulukları bir arada ortak bir iletişim platformuna sahip olacak ve kendi kitlelerini katkılarından ötürü ödüllendirebilecek. Markalar ise doğrudan Web3 kullanıcılarına varlık bazlı reklamlarla ulaşabilecek.  


Kaira Kurucu Ortağı Mesut Gülecen, “Platform, içerik üretenlerin ve o içeriklere upvote (like) atıp onların küratörlüğünü yapanların eş zamanlı ödüllendirildiği bir ödül algoritmasına sahip. Ödül şartı olarak upvote atan kişilerin platformun kendi tokenını stake etmiş ve günlük bir stake ROI sahibi olması gerekli. Platformda bir nevi günlük stake ROI değerini bir güç olarak kullanıyorlar” diyor.   


Bugün için tamamen Web3 odaklı kitleyi hedefleyen Kaira Network, tüm Web3 kullanıcılarının, NFT koleksiyonlarının, DAO’ların, GameFi ve DeFi topluluklarının buluştuğu ortak bir sosyal ağ olmayı amaçlıyor. Dolayısıyla ekosisteme uzak kullanıcılar, şu an için hedef kitlenin içine dahil edilmiyor.   


Workup Girişimcilik Programı ile daha hızlı adımlarla ilerlemeyi planlayan girişim, Kaira’ya entegre veya onun oluşturacağı ekosistemi destekleyen ve besleyen yan ürünler yapmayı da planlıyor. Ancak Mesut Gülecen, “Önceliğimiz Kaira’nın yatırım sürecini kapatıp Mainnet’e lansmanını yapıp ilk aşamanın tamamlaması” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sinan Koparan

Sinan Koparan CoinDesk Türkiye'de Blok zincirinin uygulama alanları, kripto piyasaları, şirketler ve girişim ekosistemi üzerine çalışmalar yapan haber editörüdür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye dergisinde borsa, finans ve girişim sermayesi konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Geçtiğimiz 2 Ayın En İyi Gününü Yaşıyor

16 Mayıs 2024 10:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk