Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Jump Crypto ve Aptos Labs’ten, Kurtarma Fonu’na Destek

Binance, başka firmaların da katılımını beklediği için fonu 2 milyar dolara çıkarmayı planladığını açıkladı.

25 Kasım 2022 08:59

Güncellenme: 25 Kasım 2022 09:10

Basın açıklamasına göre, Aptos Labs ve Jump Crypto, Binance’in liderlik yaptığı 1 milyar dolarlık Endüstri Kurtarma Girişimi'ne (IRI) 50 milyon dolar destek vermeyi taahhüt eden önde gelen kripto şirketleri arasında yer alıyor.


Binance’in, bir çok firmanın likidite sorunu yaşadığı ve iflasların ardı ardına geldiği bir dönemde sektöre can simidi olarak düşündüğü kurtarma fonuna, Jump Crypto, Aptos blok zincirinin arkasındaki Aptos Labs, Polygon Ventures ve Animoca Brands'in yanı sıra GSR, Kronos ve Brooker Group da katkıda bulunuyor.


Fon, son bir yılda sektörde yaşanan gerilemenin ve çöküşlerin ardından sorun yaşayan kripto varlıklarını satın almak için hayata geçirilecek. Likidite eksikliği, bir çok kripto firmasının para çekme işlemlerini durdurmasına yol açarken, kripto borsası FTX, Celsius Network, Voyager Digital, Three Arrows Capital, ve Compute North iflas başvurusunda bulundu.


Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Bir milyar dolar yeterli değilse bu rakamı artırabiliriz” dedi. Basın açıklamasına göre ise Binance, kurtarma fonunu iki milyar dolara çıkarmayı düşünüyor.


Zhao ayrıca, Binance’in ABD kolunun, FTX’in satın alınması anlaşmasının başarısız olmasının ardından Voyager Digital’e teklif vereceğini söyledi.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Lider Kripto Para Borsası

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk