Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

JPMorgan’dan Ayrılan Samir Shah, Pantera Capital'de COO Oldu

Shah, JPMorgan'daki 12 yılın ardından Pantera'ya katıldı. Son olarak bankada varlık yönetimi satış müdürü olarak çalışıyordu.

5 Temmuz 2022 10:02

Güncellenme: 5 Temmuz 2022 11:33

Daha önce JPMorgan'ın varlık yönetimi satış müdürü olan Samir Shah, kripto para odaklı yatırım şirketi Pantera Capital'deki baş işletme görevlisi (COO) pozisyonu için bankadan ayrıldı.


Shah, LikedIn’de yaptığı paylaşımda; satış, strateji ve dijital rolleri kapsayan “JPMorgan ile 12 harika yıldan” sonra, yeni bir profesyonel bölüme başlamanın zamanının geldiğini söyledi.


Şah mesajında şunlara yer verdi:


“Bir sonraki adımıma gelince, Pantera Capital'e Operasyon Direktörü olarak katılacağımı paylaşmaktan heyecan duyuyorum. Pantera, blokzincir teknolojisinde sektörün önde gelen yatırımcılarından biri ve organizasyonu yeni zirvelere taşımaya yardımcı olmak için Dan Morehead, Joey Krug ve bütün Pantera ekibiyle birlikte olmaktan heyecan duyuyorum!” 


Shah, Wall Street'ten kriptoya doğru bilinen patikayı izliyor. Bu yılın Mayıs ayının başında, JPMorgan'da uzun süredir kripto ve blok zinciri lideri olan Christine Moy da, özel sermaye şirketi Apollo Global Management'ta dijital varlıkların başkanı olmak için bankadan ayrılmıştı.


Nisan ayı başlarında Pantera, ödenmemiş sermayesindeki yaklaşık 1,3 milyar dolarlık blokzincir fonunu kapatma planlarını duyurmuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk