Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

JPMorgan’a Göre, Coinbase Gelecek Yıl Daha Yüksek Faiz Oranlarından 1,2 Milyar Dolar Gelir Elde Edebilir

Gelirin yarısından fazlası, şirketin USDC rezervlerinden elde ettiği faiz gelirindeki paydan gelecek.

17 Eylül 2022 13:02

Güncellenme: 18 Eylül 2022 16:48

JPMorgan analisti Ken Worthington, paylaştığı bir notta, kripto borsası Coinbase Global’ın kısa vadeli faiz oranlarındaki artışlara göre gelecek yıl 1,2 milyar dolarlık ek faiz geliri elde edebilir.

JPMorgan, Coinbase'in USDC ihraççısı Circle ile balayan girişiminin tek başına yaklaşık 700 milyon dolar ek gelir sağlayabileceğini bulunabileceğini öngörüyor.

CoinBase ve Circle, 2018 yılında , CENTER Consortium adlı ortak bir girişim kurmuşlardı JPMorgan, Coinbase'in faiz geliri elde etmesinin ek yollarının müşteri itibari parasından ve kurumsal nakit bakiyesinden olduğunu ve gelecek yıl potansiyel toplam 1,2 milyar dolarlık ek gelir eklediğini belirtti.

Banka, Coinbase'in faiz gelirini gerçekleştirmesi konusundaki en önemli riskin ise borsada USDC ve fiat para biriminin daha az tutulması olasılığı olduğunu belirtti.

JP Morgan’dan yapılan açıklamada ise “Getirisi olmayan, yarı nakit tutmanın fırsat maliyetine bakıldığında, kurumsal yatırımcıların daha az USDC tutma potansiyeli olduğunu görüyoruz. Ayrıca, USDC bakiyelerinin ve fiat bakiyelerinin Coinbase için düşme potansiyeli görüyoruz” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ABD TÜFE Verileri Öncesinde 63 Bin Dolar Seviyesinde

15 Mayıs 2024 16:38

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk