Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

JPMorgan: FTX’in Çöküşü Düzenlemeleri Hızlandırabilir

JPMorgan’a göre FTX’in çöküşü kripto sektörüne yönelik düzenlemeleri acil bir hale getirdi.

29 Kasım 2022 10:32

Güncellenme: 29 Kasım 2022 11:58

ABD menşeli yatırım bankası JPMorgan’ın raporuna göre kripto piyasası düzenlemelerine ilişkin çalışmalar FTX’in ve Alameda Research’ün çöküşünün ardından hızlanabilir.


Örneğin Avrupa Birliği’nin Kripto Varlıklar Piyasaları (MiCA) düzenlemesinin yürürlüğe girmesi için Avrupa Parlamentosu’nun onayının ardından 18 ay geçmesi gerekiyor. Ancak rapora göre FTX’in iflası nedeniyle bu süre kısaltılabilir.


Bunun yanında raporda, Terra ağının çöküşünün “artan denetim ve tüketicilerin korunmasına yönelik ihtiyaç” sebebiyle ABD’li yasa düzenleyicilerin bu alana ilgisini arttırdığını, FTX’in iflasının ise bu konunun ne kadar acil olduğunu düşündürtebileceğini belirtildi.


Öte yandan banka, kripto yatırımcılarının merkezi borsalardan merkeziyetsiz borsalara kayışına da şüpheyle bakıyor. Rapora göre bunun bir nedeni büyük kurumlardan gelen yüksek hacimli talepler karşısında merkeziyetsiz borsalarda işlem hızının yavaş kalması. Bir diğer neden ise kurumların ticari stratejilerinin ve alım satım hacimlerinin blokzinciri üzerinde izlenebilmesi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk