Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

JPMorgan, 68 Dolarlık Fiyat Hedefiyle Coinbase'i Nötr Seviyeye Getirdi; Hisselerde Düşüş

Bankanın analistlerine göre borsanın yakın gelecekte kâr elde etmesi zor görünüyor.

14 Haziran 2022 15:18

Güncellenme: 14 Haziran 2022 17:16

PMorgan tarafından Salı günü yayınlanan bir raporda, Coinbase'in yatırım artışıyla birlikte bu yılın ikinci çeyreğinde kripto para piyasalarındaki aşırı düşüş eğiliminin, borsanın yakın vadede kâr elde etmesinin zor olacağı anlamı taşıdığı belirtildi.

 

Hisse senedi notu nötre indi ve fiyat hedefi 171 dolardan 68 dolara indi.


Raporda, şirketin gelirinin büyük bir bölümünü kripto token fiyatlarının değerinden ve geri kalanın çoğunu hissi olarak elde ettiğinden, son düşüş trendinin Coinbase geliri üzerinde maddi anlamda olumsuz bir etkisi olması muhtemel” denildi.


JPMorgan, Coinbase'deki ticaret hacimlerinin, ilk çeyreklik dilimdeki yüzde 40'lık düşüşün ardından bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 30'dan fazla düştüğünü tahmin ediyor.


Raporda ayrıca, Coinbase'in son çeyreklerde yatırım hızını kayda değer biçimde  artırdığı, geçen yıl 3.200 kişilik istihdam yarattığı ve sadece ilk çeyrekte 1.200 kişiyi işe aldığı ifade edildi ve şu anda yaklaşık 5.000 çalışanı olan Coinbase için çok büyük bir işe alım miktarı olduğu vurgulandı.


Bunun yanında, Coinbase daha sonra açıkladığı gibi son piyasa düşüşünün ardından işe alımını duraklattı ve bazı iş tekliflerini iptal etti . JPM, ise işe alımların dondurulmasının Mayıs ortasından itibaren giderlerdeki artışı durdurması gerektiğini açıkladı.


JPM ayrıca Coinbase'in işe alımları dondurmaktan daha fazlasını yapması gerekebileceğini, Ebitda kayıplarını 2022 için 500 milyon dolarlık sınır içinde tutmak için harcama seviyelerini düşürmesi gerekebileceğini de sözlerine ekledi.


Banka, daha zorlu bir makro ortamın içinde, FTX'in Mayıs ayında kripto faaliyetleri açısından Coinbase'i geride bıraktığını ve FTX'in Haziran ayında Coinbase'i geride bırakmayı sürdürdüğünü de açıkladı.


Coinbase hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde yüzde 6'ya yakın düşüşle 49.09 dolar seviyesine geriledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk