Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

JP Morgan’a Göre, Coinbase ve Robinhood Hissedarları Önemli Hisse Senedi Seyreltmesi ile Karşı Karşıya

Coinbase ve Robinhood, çalışanlarına tazminatlarının bir parçası olması şartıyla yüksek miktarda "bonus hisse senedi" teklif etti.

26 Temmuz 2022 08:24

Güncellenme: 26 Temmuz 2022 08:32

JPMorgan, müşterilerine yönelik olarak yayınladığı notta, Coinbase ve aracı kurum Robinhood Markets hissedarlarının, tazminat planlarına dahil kısıtlı hisse senetlerinden kaynaklanan daha yüksek hisse seyreltme riskiyle karşı karşıya olduğunu duyurdu.


Seyreltme, genel kripto fiyatı ve hisse senedi piyasası çöküşleri sırasında her iki senedin de zarar gördüğü göz önüne alındığında, hisse sahipleri için çok kötü bir zamanda gerçekleşebilir.


Coinbase ve Robinhood hisseleri bugüne kadar yaklaşık yüzde 73 ve yüzde 51 düştü.


JPMorgan hisse senedi araştırma analisti Kenneth Worthington, yayınladığı notun içeriğinde, “Coinbase ve Robinhood, sektördeki diğer örnekleri gibi, şirket çalışanlarına, şirketlerin çalışanları sahiplenmelerine, teşvik etmelerine hem de nakit tazminatını düşük tutmalarına olanak tanıyan önemli miktarda sermaye ihraç ediyor" ifadelerini kullandı.


JP Morgan, hisse fiyatlarındaki sert düşüş göz önüne alındığında, Coinbase ve Robinhood'un personele yönelik öz sermaye hibelerini düşürmesini bekliyor ancak yine de RSU ihracının neden olduğu hisse artışının, seyreltmeyi önümüzdeki yıllarda yıllık olarak artıracağını hatta yüzde 7’ye çıkacağını tahmin ediyor.


Banka, yüzde 7'lik hız beş yıl devam ederse, iki şirketin mevcut hissedarlara olan değerinin yüzde 30 oranında azaltabileceğini de tahminleri arasında tutuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Nisan Ayı İstihdam Verileri Beklenenin Altında Kaldı, BTC Yükseliyor

4 Mayıs 2024 13:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk