Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Jihan Wu'nun Matrixport'u Personelinin Yüzde 10'unu İşten Çıkardı

Matrixport'un 40 ülkede 290'dan fazla çalışanı bulunuyordu.

30 Ocak 2023 13:11

Güncellenme: 30 Ocak 2023 13:49

Milyarder girişimci Jihan Wu’nun sahibi olduğu Singapur merkezli kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport, yaptığı açıklamada, sert geçen kripto kışı koşullarını sağlam kalarak atlatmak için personel sayısında azalmaya giden sektördeki bir çok dev kuruluşun izinden giderek personel saysını yüzde 10 oranında azalttığını duyurdu.


Matrixport'un COO'su Cynthia Wu, CoinDesk'e verdiği demeçte, işten çıkarmaların özellikle pazarlama departmanında gerçekleştiğini söyledi.


Wu, “Sektördeki zorlu dönemde yaşanan önemli değişiklikler dikkate alındığında, akredite durumdaki yatırımcılara yönelik stratejimizi netleştirdik ve ekiplerimizde bu değişikliğe uyum sağlayacak şekilde ayarlamaya yaptık. Uygunluk ve ürün geliştirme alanlarında işe alımları sürdürürken pazarlama alanındaki personel sayımızı yüzde 10 oranında azalttık” dedi.


Wu, ayrıca "İnsan kaynakları bölümümüz, işten çıkartılan arkadaşlarımızı alternatif işler konusunda destekledi” ifadelerini kullandı. Matrixport’un 40 ülkede hizmet veren 290'dan fazla çalışanı bulunuyordu. Kuruluş, ayda 5 milyar dolar değerinde kripto ürünü ticareti yaparken yönetimi ve gözetimi altında da 10 milyar dolar değerinde varlığa sahip durumda.


Matrixport'un bitcoin'e bağlı sabit getirili ürünü, Kasım ayında FTX’in ani çöküşünden oldukça etkilenirken şirket iflas riski taşımadığını açıklamıştı.

Daha Fazla Oku

    Jihan WuMaxiportpersonelFTX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk