Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Jefferies, Küçülen Kripto Faaliyeti Nedeniyle Signature Bank’in Notunu Düşürdü

Bankanın hisse senedi, geçen yıla göre yüzde 67 düşüş yaşadı.

10 Ocak 2023 09:10

Güncellenme: 10 Ocak 2023 10:07

Yatırım Bankası Jefferies, dijital varlık mevduatında küçülmeye gideceğini açıklayan Signature Bank’in notunu “Al” dan “Tut”a indirdi.


Jefferies’den analist Ken Usdin'in yayınladığı bir rapora göre, Signature Bank yönetiminin dijital varlık mevduatında aldığı küçültme kararı, kripto para sektöründe son dönemde yaşanan oumsuzluklar düşünüldüğünde makul karşılanabilir, ancak net faiz marjı (NIM) ve net faiz geliri (NII) üzerindeki olumsuz etkisi yeterince dikkate alınmıyor.


Usdin, bankanın hisse senetlerindeki fiyat hedefini 185 dolardan 124 dolara düşürürken not derecelendirmesi ve fiyat hedefindeki indirimler hisse senedinin bir yıl önceki seviyesinden yüzde 67 düşüş kaydetmesinin ardından geldi. 


Usdin, kripto para mevduatlarını 8 ila 10 milyar dolar arasında düşürüp, bunları ortalama yüzde 4,25'lik toptan borçlanmayla değiştirmenin gelecek çeyreklik dönemlerdeki net faiz marjında önemli bir sıfırlamaya neden olacağını belirtti. 


Banka, geçtiğimiz Aralık ayı başında, kripto para mevduatlarında küçülmeye gideceğini duyurarak dijital varlık endüstrisinden uzaklaşmanın ilk işaretini verdiğini açıklamıştı.Daha Fazla Oku

    signature bank

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin ve VeChain için Yükseliş Görünümü

16 Şubat 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk