Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Jay-Z ve Jack Dorsey, Brooklyn Toplu Konut Sakinleri için Bitcoin Academy'yi Açıkladı

İki girişimci, bu yazdan itibaren Marcy Houses'un çocukları, gençleri ve yetişkin sakinleri için Bitcoin odaklı finansal okuryazarlık kursları sunmak için bir araya geliyor.

9 Haziran 2022 19:34

Güncellenme: 9 Haziran 2022 20:49

Jay-Z'nin büyüdüğü New York Brooklyn'de bir toplu konut kompleksi olan Marcy Houses sakinleri, rapçi işadamı ve Jack Dorsey tarafından finanse edilen ücretsiz Bitcoin eğitim dersleri alma fırsatına sahip olacaklar.

The Bitcoin Academy misyon bildirisine göre, “ Bitcoin'in vizyonu engelleri olmamasıdır, ancak finansal eğitime erişim eksikliği bir engeldir”.


22 Haziran'dan İşçi Bayramı'na kadar devam edecek olan program, Lamar Wilson ve ABD'deki ilk Afrikalı-Amerikalı ve kadınlara ait kripto değişim ve eğitim merkezinin kurucusu Najah J. Roberts tarafından verilecek. Jack Dorsey, Twitter paylaşımında, “Bitcoin, Afrika, Orta ve Güney Amerika'daki birçok kişi için kritik bir araç haline geliyor. Aynı potansiyelin ABD'deki topluluklarda da var olduğuna inanıyoruz. Amacımız, güçlü araçları insanlara daha fazla sunmanın onların daha fazla bağımsızlık inşa etmelerini sağladığını kanıtlamak” ifadelerini kullandı.


Ariel Investments ve Charles Schwab tarafından Nisan ayında yayınlanan bir rapor beyaz Amerikalıların sadece yüzde 15'ine kıyasla siyah Amerikalıların yüzde 25'inin kripto para birimine sahip olduğunu ortaya koydu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Avrupa'nın MiCA'sı Hazır. ABD’nin Hamlesi Ne Olacak?

28 Haziran 2024 23:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk