Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Japon Coincheck’in Nasdaq Hayali

Japon kripto borsası Coincheck, Thunder Bridge Capital Partners ile birleşerek halka açılmayı hedefliyor.

31 Ekim 2022 12:48

Güncellenme: 1 Kasım 2022 16:11

Japon kripto borsası Coincheck, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Thunder Bridge Capital Partners ile birleşerek Nasdaq üzerinden 2 Temmuz 2023’te halka açılmayı planlıyor.


Birleşme ilk olarak Mart ayında programlandı ve o dönemde yaklaşık 1,25 milyar dolarla değerlendi.


Coincheck hisselerinin çoğunluğunun sahibi olan Monex Group’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuruda “Coincheck, Thunder Bridge Capital Partners ile yapacağı iş birliği sayesinde global yatırımcıların ilgisini çekmeyi, ABD sermaye piyasalarına girmeyi, yeni yetenekler istihdam etmeyi ve böylece kripto varlık alanındaki işlerini genişletmeyi amaçlıyor” denildi.


SEC’e göre Coincheck’in Japonya kripto para borsası sektöründeki pazar payı yüzde 27. Şirkete kayıtlı 1,75 milyon hesap bulunuyor ve 18 farklı coin’in alım satımı yapılabiliyor.


Şirketlerin SPAC’larla birleşme yoluyla hisselerini halka açması son yıllarda popülerleşti. SEC’e göre 2020-2021 yıllarındaki halka arzların yatırından fazlası bu yolla gerçekleşti.


Öte yandan, kripto piyasalarındaki düşüş bazı birleşmelerin gerçekleşmesine engel oluyor. Örneğin Bitcoin madencisi PrimeBlock, 10X Capital Venture Acquisition ile birleşerek halka açılma planlarını bu nedenle iptal etmişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin ve VeChain için Yükseliş Görünümü

16 Şubat 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk