Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

“Jack Dorsey’nin İlk Tweetinin” NFT’si 48 milyon dolara satışa çıktı. Açık artırmada fiyat 280 dolarda kaldı.

Kripto girişimcisi Sina Estavi Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’nin ilk tweetini geçen yıl 2,9 milyon dolara satın almıştı. Estavi bu tweeti 48 milyon dolara yeniden satışa sundu.

15 Nisan 2022 11:03

Güncellenme: 15 Nisan 2022 11:12

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’nin ilk tweetinin NFT’si 280 doların altında bir fiyat seviyesinde kaldı. NFT’nin sahibi bunu 48 milyon dolara satışa sunmuştu.


İran’da doğan kripto girişimcisi Sina Estavi NFT’yi Mart 2019’da 2,9 milyon dolara satın almıştı. Geçtiğimiz günlerde bu NFT’yi satışa çıkardı ve (değerinin 25 milyon doları aşacağını düşündüğü için) gelirin yarısını hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı. Yapılan açık artırma sonucunda NFT 0,09 ETH (o günün kuruyla 277 dolar) ila 0,0019 ETH (yaklaşık 6 dolar) arasında teklifler aldı.


Estavi, CoinDesk’in sorularına Whatsapp’dan cevap verdi ve “Belirlediğim son teklif tarihi geçti ama daha iyi bir teklif gelirse değerlendirebilirim veya hiç satmayabilirim” dedi. 


Estavi’nin kurduğu kripto girişimleri Bridge Oracle ve CryptoLand, Estavi’nin geçen yıl İran’da tutuklanmasından sonra büyük yara almıştı. Bu olay daha önce Tron blok zincirinde olan Bridge Oracle (BRG) tokenının Binance Smart Chain’e geçirilmesi sürecinde meydana gelmişti.


BRG yatırımcıları Estavi’nin eski tokenlarını yenileriyle değiştirmesini bekliyor. Token değişiminin Dorsey NFT’sinin yeniden satışa koyulacağı gün yapılacağını açıklayan Estavi CoinDesk’e verdiği açıklamada değişimin manuel yapılacağını ve sürecin tamamlanmasının iki ayı aşabileceğini söyledi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Avrupa'nın MiCA'sı Hazır. ABD’nin Hamlesi Ne Olacak?

28 Haziran 2024 23:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk