Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

İsviçre Merkezli Kripto Hedge Fonu Tyr Capital, FTX Riskini Göz Ardı mı Etti?

Tyr yatırımcısı TGT, hedge fonunun iflas etmiş kripto borsası FTX ile olan bağları nedeniyle uyarıları görmezden geldiğini iddia etti.

20 Şubat 2024 12:17

Güncellenme: 20 Şubat 2024 12:20

Financial Times'ın haberine göre, İsviçre merkezli kripto hedge fonu Tyr Capital, iflas eden dijital varlık borsası FTX'le olan ilişkileri sebebiyle müşterilerinden biriyle anlaşmazlık yaşıyor.


Haberde, Tyr'in TGT tarafından "suçlu" ve kötü yönetimle suçlandığı, hatta ofislerinin İsviçreli bir savcı tarafından basıldığı belirtildi. TGT, Tyr ile olan hesabını kapatmak ve FTX'ten alacağı 22 milyon dolar da dahil olmak üzere tüm varlıklarını geri almak istiyor.


Bir zamanlar kripto endüstrisinin öne çıkan isimlerinden FTX, 2022'de bir CoinDesk haberinin borsanın ve yan şirketi Alameda Research'ün rezervlerini manipüle etmek için yerel FTT token’larını nasıl kullandığını detaylandırmasının ardından çöktü. FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'ın milyarlarca dolarlık imparatorluğunun çöküşü, bir dizi iflasa ve kripto kışına yol açtı.


FTX'in çöküşü, borsaya doğrudan veya dolaylı olarak maruz kalan birçok şirketi etkiledi.


TGT, 7 Kasım 2022 ile 10 Kasım 2022 arasında FTX ile ilgili endişelerini dile getirdiğini iddia etti. Ancak, Deutsche bankasının eski yöneticisi Edouard Hindi liderliğindeki Tyr'ın, FTX'teki varlıklarını şirketin iflas başvurusunda bulunduğu gün çektiği belirtildi.


Bu yüzden TGT, Tyr'ın dahili bir risk gerekliliğini göz ardı ettiğini savunuyor. Financial Times haberinde, Tyr'ın TGT tarafından yapılan iddiaları reddettiği bildiriliyor.


Daha Fazla Oku

    isviçrehedge fonuFTXtyr capitaltgt

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Parikshit Mishra

Parikshit Mishra, CoinDesk'in Orta Asya editörüdür. CoinDesk'e katılmadan önce Acuris'te editörlük yapıyordu ve özel sermaye şirketleri, girişimler, fon toplama aktiviteleri, trendler gibi konulara odaklanıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk