Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

İsviçre Merkezli Kripto Bankası Sygnum, “Unicorn” Statüsüne Yaklaştı

Şirket, finansman turu için ilk hedefinin 35 milyon dolar olduğunu söylemişti.

25 Ocak 2024 10:24

Güncellenme: 25 Ocak 2024 13:41

İsviçre merkezli kripto bankacılık grubu olan Sygnum, firmayı 900 milyon dolar değerleyen 40 milyon dolarlık bir turu kapattı.


Sygnum'un kurucu ortağı ve CEO'su Mathias Imbach, yaptığı basın açıklamasında, "Bu makro ortamda bu kadar güçlü ortaklarla başarılı bir finansman turunu kapatmak oldukça heyecan verici, yatırımcılarımızın bize olan güveni için minnettarız" dedi. "Düzenleme ve iyi yönetişim yoluyla güven inşa etme stratejimiz, tüm piyasa döngüleri boyunca bize rehberlik etti."


Yatırım yöneticisi Azimut Holdings’in liderlik ettiği turda, finansmanın şirketin Avrupa ve Asya'daki yeni pazarlara açılabilmesi için kullanılacağı belirtildi.


Ocak 2022'de Sygnum, 90 milyon dolarlık bir finansman turunu kapatmış ve firmaya 800 milyon dolar değer biçmişti. Son turun kapanmasından bu yana, bankanın yönetim altındaki varlıkları 60'tan fazla ülkeden 1.700 müşteriyle 4 milyar dolara ulaştı.


Firmanın kurucu ortağı ve Singapur operasyonlarının CEO'su Gerald Goh, yaptığı açıklamada, "Koca bir sektör 'kripto kışından' çıkıyor ve yatırımcılar ile piyasa katılımcıları giderek daha fazla güvenilir ve iyi yönetilen finansal kurumlarla ortaklık kurmaya başlıyor" dedi. "Bu finansman turu yatırımcıların varlık sınıfına maruz kalabilmelerini artırırken, tamamen düzenlenmiş çözümler paketimizi daha da geliştirmemize olanak tanıyacak.”


Sygnum, geçen yılın nisan ayında staking sağlayıcısı P2P.org için 23 milyon dolarlık bağış toplama etkinliğine katılmıştı.


P2P, stake etmede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve genişleme girişimlerini hızlandırmak için Ethereum'un son yükseltmesinden yararlanan yeni bir aracı odaklı altyapı platformu geliştiriyor.


Daha Fazla Oku

    isviçrekriptosygnum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk