Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

İspanyol Bit2Me, Peru Kripto Borsasını Satın Aldı, Gözlerini Latin Amerika'ya Dikti

Şirket Fluyez'in çoğunluk hissesini satın almasının ardından; Şili, Kolombiya ve Uruguay'da yeni satın alma fırsatları arıyor.

21 Temmuz 2022 12:40

Güncellenme: 21 Temmuz 2022 15:01

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, İspanya'nın en büyük kripto borsası olan Bit2Me'nin Perulu dengi Fluyez'in çoğunluk hissesini satın aldığını duyurdu.


Bit2Me COO'su Andrei Manuel, CoinDesk'e kesin bir rakam vermeden, %85 hissenin satın alınmasının 1 milyon Euro'dan fazla olduğunu söyledi. Mart 2021 itibariyle faaliyete geçen Fluyez, şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Luis Eduardo Berrospi tarafından yönetilmeye devam edecek.


Manuel, satın alındıktan sonra adını değiştirmeyecek olan Perulu şirketin 12 ayda 10.000 kullanıcıdan 100.000 kullanıcıya ulaşmayı planladığını söyledi.


Buna paralel olarak Bit2Me'nin Şili'de bir borsayı satın almak için müzakerelerde olduğunu söyleyen Manuel, şirketin Kolombiya ve Uruguay gibi Latin Amerika ülkelerindeki borsaları da izlediğini sözlerine ekledi. 


Hedeflerinin 1 milyon ile 20 milyon dolar arasında olması gerektiğini belirten Manuel, “Tam uyumlu, kullanıcıları olan, kripto para alımı ve fiat işlemi yapılabilen cüzdanlar ile sağlam ekipleri olan şirketler arıyoruz.” dedi.


Bit2Me CEO'su Leif Ferreira geçen hafta CoinDesk'e verdiği demeçte, Bit2Me'nin 2022'nin ikinci yarısında İspanya merkezli bir fintech şirketi ve bir yazılım geliştiricisi satın almak için iki mutabakat anlaşması imzaladığını söyledi. Ayrıca, önümüzdeki 12 ay içinde çalışan sayısını iki katına çıkararak 250 çalışan eklemeyi planladığını da sözlerine ekledi.


Ferreira, CoinDesk'e verdiği demeçte, şirketin 2021'de ilk coin teklifi yoluyla topladığı 20 milyon avro da dahil olmak üzere eldeki nakit alımları finanse edeceğini ve şirketin stratejik bir yatırımcının girişini dışlamadığını da ekledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Andrés Engler

Andrés Engler, Latin Amerika kripto ekosistemini takip ettiği Arjantin merkezli bir CoinDesk muhabiridir. Aynı zamanda startupların, fonların ve şirketlerin bölgesel sahnesini takip ediyor. Çalışmaları diğer medyanın yanı sıra La Nacion gazetesinde ve Monocle dergisinde yer aldı. Arjantin Katolik Üniversitesi'nden mezun.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Avrupa'nın MiCA'sı Hazır. ABD’nin Hamlesi Ne Olacak?

28 Haziran 2024 23:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk