Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

İngiltere Önümüzdeki Haftalarda Kripto Düzenleme Planlarını Açıklayacak

AB Bölgesi’nde yasama sürecinden geçen kripto varlıkları çerçevesi gibi, İngiltere'nin düzenlemeleri de büyük ölçüde sabit paralara odaklanabilir.

13 Nisan 2022 01:54

Güncellenme: 25 Mayıs 2022 11:50

CNBC’ye göre, İngiltere hükümeti önümüzdeki haftalarda kripto piyasasını düzenleme planlarını açıklamaya hazırlanıyor .

CNBC'nin Pazar günü, ismini vermediği kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ayrıntılar hala kesinleşmemiş olsa da , düzenlemeler ağırlıklı olarak diğer varlıkların değerine sabitlenmiş kripto para birimleri olan stabilcoinlere yönelik olacak.

Rapora göre, Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı, ABD dolarına sabitlenmiş sabit para Gemini doları (GUSD) ihraç eden Gemini de dahil olmak üzere birden fazla kripto firması ile düzenleme paketini görüştü.

Avrupa Birliği'nin kripto varlıkları için dönüm noktası niteliğindeki düzenlemeler şu anda bloğun karmaşık yasama sürecinden geçiyor ve stabilcoinlerin denetlenmesine büyük önem veriyor.

ABD Kongresi ayrıca, bu özel kripto para birimlerinin finansal istikrar için oluşturabileceği potansiyel riskler konusunda da özel düzenlemeler planlıyor.

Perşembe günü, İngiltere’de piyasa düzenleyicileri kripto kullanımının ve yaygınlaşmasının finansal riskler oluşturduğuna dair endişeleri gösteren bir rapor yayımladı.

Rapora göre, İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, İngiltere hükümetinin kripto için düzenleyici planlarını önümüzdeki haftalarda duyurmaya hazırlanıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kamala Harris Meme Coin’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yükseldi

22 Temmuz 2024 10:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk