Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

İngiliz Konsorsiyum Merkez Bankasına Stablecoin Önerisiyle Gidecek

The Digital FMI Consortium, Ekim ayında stablecoin için en az bir yıl sürecek testlere başlayacak. Konsorsiyum İngiltere Merkez Bankası’na da önerilerde bulunacak.

17 Ağustos 2022 15:45

Güncellenme: 17 Ağustos 2022 16:27

Bir grup özel sektör şirketinden oluşan The Digital FMI Consortium, sınır ötesi ödemeleri test etmeyi planladıklarını açıkladı. Konsorsiyum ayrıca İngiltere’nin merkez bankası Bank of England’a kendi sterlin destekli stablecoin’leri olan dSterling’i kullanmalarını önereceklerini belirtti.


Açıklamaya göre Project New Era adlı test Ekim ayında başlayacak ve 12-24 ay sürecek. 15-20 üyesi bulunan Digital FMI Bank of England ve diğer yasa düzenleyicilere detaylı raporlar (white paper) ve öneriler sunacak. Stablecoin’ler, bir başka değerle, çoğunlukla ABD dolarıyla eşit değerde tutulmak üzere tasarlanan kripto paralar olarak tanımlanıyor.


İngiltere’nin potansiyel başbakanı Rishi Sunak, Nisan ayında Maliye Bakanı olduğu dönemde İngiltere’nin bir “kripto merkezi” olmayı arzu ettiğini söylemişti. Bank of England ise geçen Kasım ayında bir merkez bankası dijital para birimi CBDC) için değerlendirmeler yaptıklarını açıklamıştı.


Konsorsiyumun iletişimini yapan Farrant Group’un direktörlerinden Casey Larsen, CoinDesk’e yaptığı açıklamada “Merkez Bankası’nın özel sektöre gelerek CBDC’nin geliştirilmesiyle ilgili tavsiyeler alması yerine bu tamamı özel sektör şirketlerinden oluşan girişim Bank of England ve yasa düzenleyicilere giderek veriler paylaşacak ve politikalar hakkında önerilerde bulunacak” dedi.


Boston Consulting Group, Digial FMI’nın danışmanlık ortaklarından biri. Bunun yanında konsorsiyum, üyeleri İngiltere’nin en büyük bankaları ve finans şirketlerinden oluşan The Payments Association ile Visa ve Diners Club gibi ödeme işlemleri hizmetleri sağlayan şirketler tarafından da destekleniyor.


Boston Consulting Group’tan yönetici direktörü ve partner Kunal Jhanji, konula ilgili olarak, “DLT (Dağıtılmış Defter Teknolojisi) ve blok zinciri teknolojisinin ortaya çıkmasının ardından dijital varlıklar para için yeni bir çağa öncülük ediyor. Bu durum müşteriler, şirketler, finansal kurumlar ve devletler açısından potansiyel dönüşüm faydaları taşıyor” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Michael Saylor, D.C. Gelir Vergisi Davasında 40 Milyon Dolarlık Anlaşmayı Kabul Etti

3 Haziran 2024 19:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk