Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

ING Bank, Kripto Para Saklama Platformunu GMEX Grubuna Devrediyor

Kripto platformu Pyctor, banka ile çalışmaya ve ING'nin dijital varlıklar ekibi aracılığıyla işbirliği yapmaya devam edecek.

11 Temmuz 2022 11:17

Güncellenme: 11 Temmuz 2022 13:06

Hollanda merkezli ING Bank, kripto para saklama ve ticaret sonrası altyapı platformu olan Pyctor'u GMEX’e devretti. Pyctor, dijital varlıklarda uzmanlaşmış ticaret teknolojisi platformu olan GMEX içinde bir hizmet olarak devam edecek.


Yapılan basın açıklamasına göre, platform banka ile çalışmaya ve ING'nin dijital varlıklar ekibiyle işbirliği yapmaya devam edecek. Pyctor'un başkanlığına GMEX CEO'su Hirander Misra atandı. Anlaşmanın mali şartları gizli tutuldu.


Çoğu banka, kripto para birimlerinden ziyade bir teknoloji olarak “blok zinciri” için net bir tercih gösterdi. Bu arada ING, sıfır bilgi kanıtları gibi gelişmiş kriptografiyi keşfederek kendini farklılaştırdı.


ING Neo'nun Amsterdam inovasyon laboratuvarında geliştirilen Pyctor, bankaların tercih ettiği donanım tabanlı güvenliği, çok taraflı hesaplama (MPC) olarak bilinen dijital varlıkları taşımak için kullanılan anahtarların yazılım tabanlı parçalayıp birleştiriyor. ING ayrıca Pyctor'un aktarım kuralı modülü, abkanın kara parayı aklama iler mücadele kapsamında işleme aldığı Aktarım Kuralı Protokolü'nü (TRP) kullanıyor.


GMEX şefi Misra, hareketin bir şekilde JPMorgan'ın Brooklyn merkezli ConsenSys'in bir parçası haline gelen kurumsal Ethereum müşterisi Quorum'u devre dışı bırakmasıyla karşılaştırılabilir olduğunu söyledi. GMEX, kurumsal oyuncular için sorunsuz bir kripto ticaret ortamı sağlamak için Amazon Web Services (AWS) ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.


Misra bir röportajda, "ING için Pyctor'u devre dışı bırakmak mantıklıydı. AWS ve diğerleri gibi anlaşmalarla, pazara güçlü bir şekilde girdik. Banka bundan faydalanabilir. Bu ağların tamamı daha geniş çapta benimsenme için önemli. Bu nedenle tek bir oyuncunun veya küçük bir oyuncu grubunun ötesine geçmek istiyoruz” dedi.


Aynı zamanda dört yıl boyunca Pyctor'un CEO'su olan ING Bank'ta Dijital Varlıklar Lideri Hervé Francois, CoinDesk'e gönderdiği mesajda, “Bu başarılı çıkışın ardından banka dışındaki yeni çabalara odaklanmaya karar verdim” dedi.


ING'nin inovasyon laboratuvarları başkanı Olivier Guillaumond yaptığı açıklamada, "Geçen yıl ING Labs Singapur'dan Stemly'yi çıkardıktan sonra Pyctor, ING Neo'da bir başka inovasyon başarı öyküsü oldu" dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk