Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Inca Digital CEO’su Zarazinski’ye Göre Kripto İnovasyonu Ulusal Güvenlik Meselesi

Adam Zarazinski, kripto geliştiricilerinin niçin ABD'de kalması gerektiği konusunu ve Inca’nın Savunma Bakanlığı’yla yaptığı son sözleşmeyi anlatmak için First Mover’a katıldı.

3 Ekim 2022 09:05

Güncellenme: 3 Ekim 2022 14:52

Yazılım geliştirme firması Inca Digital'in CEO'su Adam Zarazinski,  “Kripto yenilikçileri ABD'de kalmaya teşvik edilmeli” dedi.

Inca Digital kısa bir süre önce, kriptodaki güvenlik risklerini araştırmak için Savunma Bakanlığı ile bir sözleşme imzaladı.

Adam Zarazinski, CoinDesk’in First Rover programında, "Ulusal güvenlik sorunları olsa bile, kriptodaki yeniliği teşvik etmenin, ABD'de yeni şirketlere sahip olmanın ve yurtdışına gitmenin ABD'de ulusal güvenlik zorunluluğu olduğuyla ilgili büyük bir kamuoyu var” dedi. 

Savunma Bakanlığı'nın İleri Savunma Araştırma Projeleri Ajansı, Inca Digital'in hükümetle olan ihaleleri yürüten bölümü Inca Digital Federal’e, finansal uygulamalar konusundaki faaliyetleri incelemesi ve gelişmiş yöntemleri araştırması için bir Faz II Küçük İşletme İnovasyon Araştırması sözleşmesi verdi. 

Zarazinski, “Inca, küresel olarak ABD’nin ulusal güvenliğine yönelik riskleri tespit etmek için en uygun teknoloji sağlayacak” şeklinde konuştu.

Zarazinski ayrıca, Inca’nın şimdiye kadar merkezi borsalar, endeksler ve eşler arası ağları da içeren dünya üzerinde 350 ticaret noktasına bağlandığını da belirtirken firmasının Twitter, Reddit, Telegram ve Discord gibi sosyal medya sitelerinden de veri topladığını söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk