Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

İflas Eden Celsius’un Yıl Sonuna Kadar İdare Edecek Parası Var

Şirketin CFO’su şirketin satış ve kredi alacaklarından biraz daha gelir sağlayacağını belirtti.

20 Ağustos 2022 08:02

Güncellenme: 21 Ağustos 2022 11:01

Müflis Celsius Network’un CFO’su Chris Ferraro, Cuma günü şirkete borç verenlerin de katıldığı toplantıda, şirketin faaliyetlerini yıl sonuna kadar sürdürecek kaynağı olduğunu belirtti.


Celsius’un yeniden yapılandırılma süreçlerini yöneten hukuk bürosu Kirkland & Ellis, Pazartesi günü mahkemeye verdiği bilgide, şirketin elindeki paranın Ekim ayı sonuna doğru biteceğini belirtmişti. 


Ferraro ise bazı ilave gelirlerin gelmekte olduğunu söylüyor. Bunlar arasında Bitfinex’e verilmiş olan ve vadesi birkaç haftaya dolacak olan 61 milyon dolarlık kredi ve Celsius’un satın almış olduğu madencilik ekipmanlarına yönelik 20 milyon dolara yakın tasarruf ve vergi avantajı sayılabilir. Ferraro’ya göre Celsius 2023 yılı başı itibarıyla pozitif nakit akışı yakalayabilir.


Hem Ferraro hem de Celsius CEO’su Adam Mashinsky söz konusu toplantıya katıldılar. Ancak borç verenlerin avukatlarından gelen soruları sadece Ferraro yanıtladı.


Ferraro’ya göre şirketin mahkemeye bilgi verdiği en son tarih olan 29 Temmuz’dan bu yana, şirket elindeki paradan 40 milyon doları Teksas’daki madencilik tesisinin inşasında ve maaş ödemelerinde kullandı. Federal mahkeme bu hafta aldığı bir kararla Celsius’un faaliyet maliyetlerini karşılaması için madencilikten elde ettiği bitcoin’in bir kısmını satmasına izin vermişti. Celsius Temmuz içerisinde 8,7 milyon dolar değerinde bitcoin üretmiş olsa da şirketin giderleri bu meblağın oldukça üzerinde.


Celsius, platformundaki para çekimlerini durdurduktan bir süre sonra iflas koruma amaçlı mahkemeye başvurmuştu. Şirket o günden beri finansal sıkıntılar ile boğuşuyor.


Bu hafta mahkemedeki duruşmada ortaya çıkan bilgilere göre, şirketin nakit akışı negatifte ve elinde 15.000 BTC, 23.000 wBTC ve müşterilerinin parası olarak da 100.000 BTC bulunuyor.


Celsius’un avukatı Josh Sussberg’ün Salı günü gerçekleşen oturumda verdiği bilgiye göre, şirkete birçok kaynaktan para enjeksiyonu teklifi geliyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
DWF Labs 12 Milyon Dolarlık FLOKI Satın Alacak

4 Haziran 2024 12:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk