Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

İflas Eden Bitcoin Madencisi Core Scientific, Hisselerini Yeniden Listeleyecek

Şirket, bu yıl yaklaşık 600 milyon dolar gelir elde etmeyi bekliyor.

17 Ocak 2024 09:44

Güncellenme: 17 Ocak 2024 09:55

Bitcoin madencileri arasında kripto kışının en çok hasar alan kurbanlarından biri olan Core Scientific, Chapter 11 yeniden yapılanma planları için Teksas Güney Bölgesi iflas mahkemesinden onay aldı ve hisselerini bu ayın sonuna kadar Nasdaq'ta yeniden listelemeyi bekliyor.


Yapılan basın açıklamasına göre, yeniden yapılanma planı kapsamında şirket mevcut borcunu tamamıyla ödeyecek ve mevcut hissedarlar yeni şirketin öz sermayesinin yaklaşık %60'ına sahip olacak.


Core’un CEO’su Adam Sullivan, yaptığı açıklamada “Bugün alınan onay, yeniden yapılanmamızda belirleyici bir andı ve bu ayın sonuna kadar yüksek motivasyonlu bir ekiple daha da güçlü bir şirket olarak yeniden doğmaya hazırız” dedi.


Onay, şirketin bu ayın başlarında yeniden yapılanmasını tamamlaması için son adımlar arasında önerilen 55 milyon dolarlık öz sermaye hakları teklifini sonlandırmasının ardından geldi.


Bitcoin fiyatının 60.000 dolardan fazla yükseldiği 2021 boğa piyasasının zirvesinde, şirket 143.000 madencilik teçhizatı işleterek bilgi işlem gücü (hash oranı) açısından halka açık en büyük bitcoin madencisiydi. Core Scientific 21 Aralık 2022'de Chapter 11 için başvurduğunda, bitcoin fiyatı yaklaşık 16.000 dolara düşmüştü.


Şirket, spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) SEC tarafından onaylanmasının ardından ve yaklaşan bitcoin yarılanması öncesinde yatırımcıların artan ilgisiyle canlanan bitcoin fiyatı 43.000 dolara yükseldiğinden yeniden toparlanabilir gibi görünüyor.


Yakın zamanda yapılan sunuma göre, madenci iflasından çıktığında emsalleri arasındaki pole konumunu korumayı umut ediyor. Şirket operasyonlar için 182.000 bin madencilik teçhizatı öngörüyor ve bunları 2027’ye kadar yaklaşık 1,1 milyona çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca 2024’te yaklaşık 600 milyon dolar, 2027’de ise yaklaşık 1 milyar dolarlık yıllık gelir elde edilmesi bekleniyor.


Daha Fazla Oku

    core scientificBitcoinbtcmadencilik

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk