Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

İflas Başvurusunda Bulunan Voyager Mahkeme Kararıyla Çalışanlarına ‘Prim’ Ödeyecek

Hakim Michael Wiles prim alacak çalışanlarının isimleri ve titrlerinin açıklanmayacağını söylüyor.

25 Ağustos 2022 13:39

Güncellenme: 25 Ağustos 2022 15:29

İflas başvurusunda bulunan kripto kredi şirketi Voyager Digital’in davasında federal hakim şirketin 30 çalışanına toplamda 1,6 milyon dolarlık “dağıtılmamış kârlarını” ödenmesini hükmetti.


Hakim Michael Wiles primleri alacak çalışanların isimleri ve pozisyonlarının açıklanmayacağına karar verdi.


Kredi şirketinin yetkilendirme için ay başında yaptığı başvuru hamlesine Voyager’ın kredi sağlayıcıları Cuma günü karşı çıkmıştı. Hazine Bakanlığı bünyesinde yer alan iflas başvurularını denetleyen kurum ABD Mütevelli Ofisi, şirketten potansiyel alıcıların isimlerinin silinmesine itiraz etmiş, söz konusu prim ödemeleri için hak sahibi olamayabileceklerini öne sürmüştü.


Voyager’ı temsil eden Kirkland & Ellis hukuk ofisinin avukatı Michael Slade, “Bu program kıdemli yönetici ekibini kapsamıyor ve söz konusu şahıslar hakkındaki veriler kamuya açık değil. Hiçbir alacaklı, hissedar ya da paydaşın bu uygulamaya itiraz etmediğini belirtmek isteriz. Bu bilgiyi hem ABD Mütevelli Ofisi’ne hem de Teminatsız Alacaklılar Komitesi’ne (UCC) ilettik” diyor.


ABD Mütevelli Ofisi’nden avukat Richar Morissey Voyager’ın endişelerini “spekülatif” olarak değerlendirirken, yöneticilerin söz konusu primleri alıp almayacağı da dahil olmak üzere yüzlerce müvekkilin bu süreç hakkında ofislerine sorular yönelttiğini söylüyor.


Voyager’ın avukatı Slade ise ilk davada toplamda 1,9 milyon doların 38 çalışana prim dağıtılacağını fakat o zamandan beri bazı çalışanların işten ayrıldığını söylüyor.


Slade, Voyager’ın önümüzdeki ay maliyet kısma önlemleri alacağını ve bunun da yıllık 4,6 milyon dolarlık tasarrufla sonuçlanacağını belirtiyor.


UCC’yi temsilen söz alan McDermott Will & Emery hukuk ofisinden avukat Darren Azman, alacaklıların asıl endişelerinin maliyetleri kısmakla ilişkili olduğunu ancak Voyager’ın tasarruf açıklamasının ardından endişelerin hafiflediğini söylüyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Nisan Ayı İstihdam Verileri Beklenenin Altında Kaldı, BTC Yükseliyor

4 Mayıs 2024 13:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk