Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Huobi’nin HT Token’ı İşten Çıkarma Haberleriyle Yüzde 20 Değer Kaybetti

Çıkan olumsuz haberlerle birlikte Huobi’nin işlem hacminde yüzde 23’lük düşüş yaşandı

6 Ocak 2023 12:57

Güncellenme: 6 Ocak 2023 14:34

Kripto milyarderi ve aynı zamanda Huobi’nin danışma kurulu üyesi olarak görev yapan Justin Sun’ın yalanlamasına rağmen iş gücünde yüzde 20’lik kesintiye gidileceği kripto para borsası tarafından teyit edildi.


Huobi’nin kadrolu çalışan sayısında büyük ölçüde kesintiye gittiği, çalışanlarına maaşlarını stabilcoin üzerinden alma zorunluluğu getirdiği ve şirket içi huzursuzlukları engellemek adına çalışanların iç iletişim kanallarını kapattığına dair haberler, çıkardıkları HT token’ın değerine ve işlem hacmine zarar vermiş durumda.


Hong Kong yerel basınına konuşan Huobi’nin danışmanlığını yürüten ve aynı zamanda şirketin bir süredir dışarıdaki yüzü Justin Sun, Huobi’nin işten çıkarmalara gittiğini yalanladı. Ancak Huobi’nin bir sözcüsü kadrolu çalışanlarında yüzde 20’lik kesintiye gideceklerini doğruladı.


CoinDesk’in sorularına mail yoluyla cevap veren Huobi’nin sözcüsü Kate Li, “Ayı piyasasının mevcut koşullarında çok daha sadeleştirilmiş bir ekiple yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.


CoinGecko’nun verilerine göre, Huobi’nin HT token’ı son 24 saatte yüzde 11 düşüş kaydederek 4,67 dolara geriledi. HT token’ın değeri geçtiğimiz bir ayda neredeyse yüzde 30’luk değer kaybetmiş durumda.


Son 24 saatte kripto para borsasının işlem hacmi yüzde 23 düşerek, 510 milyon dolardan 395 milyon dolara geriledi.


İşten çıkarmalar ve çalışanların maaşlarını stabilcoin cinsinden alma zorunluluğuna dair gelişmeler ilk olarak WuBlockchain’den Colin Wu tarafından haberleştirildi. WuBlockchain’in haberine göre maaşlarını kripto cinsinden almayı reddeden çalışanlar işten çıkartılmakla karşı karşıya kaldı. Şirketin iç iletişim kanallarının kapatıldığına dair haberler ise Twitter’da paylaşıldı.


FTX çöküşü sonrası Huobi’nin rezerv kalitesine ilişkin endişeler ise yoğunlaşmış durumda. CryptoQuant’in tüm kripto para borsalarını incelediği yakın zamanda paylaştığı rapora göre Huobi’nin rezervlerinin büyük çoğunluğu kendi çıkardığı token’a dayanıyor. Rezervlerinin yaklaşık yüzde 60’ı ise diğer kripto varlıklardan oluşuyor. CryptoQuant’ın çalışmasına göre, tüm borsalar arasında OKX ve Deribit’in rezervleri yüzde 100’lük oranda “tertemiz” durumda.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Küresel Kripto Borsa Coincall, Türkiye Pazarına Açılıyor

9 Nisan 2024 12:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk