Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Huobi’nin Geleneksel Finans Devlerinden Visa’yla “Birleştirici” İş Birliği

Huobi Visa Card kriptoyla itibari paralar arasında köprü görevini üstlenecek

23 Aralık 2022 13:15

Güncellenme: 23 Aralık 2022 14:54

Seyşeller merkezli kripto para borsası Huobi’den itibari paralarla kriptoyu bir araya getirecek yeni bir hamle geliyor. Visa’yla iş birliğine giden kripto para borsası, Huobi Visa Card’ı önce Avrupa pazarında ve ardından dünya çapında piyasaya sürmeyi planlıyor.


Borsa tarafından yapılan basın açıklamasına göre Huobi Visa Card, Huobi kullanıcılarının hesaplarına bağlı olacak. Huobi kullanıcıları, bu sayede Huobi hesaplarındaki kripto paralarını dünya çapında Visa kabul eden 80 milyon işyerinde mal ve hizmet alımı için kullanabilecek.


Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Huobi Global Danışma Kurulu üyesi Justin Sun, “Huobi ve Visa kendi sektörlerinde önde gelen liderler ve Huobi markalı kartla, küresel finansal kapsayıcılığa katkıda bulunmayı umuyoruz” diye konuşuyor.


Visa’nın kriptodan sorumlu başkanı Cuy Sheffield ise “Visa, kripto ekosistemi ile küresel ticaret ve finans şirketleri arasında bir köprü görevi görmek istiyor” diyor ve ekliyor: “Tüketicilerin Visa'nın kabul edildiği her yerde kripto varlıklarını kolay ve sorunsuz bir şekilde harcamasını sağlamak için Huobi gibi yenilikçi platformlarla çalışmaktan memnunuz.”


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk