Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Huobi’den Açık Zincir Cube’e Yatırım

“Web 3.0 konusundaki iyimserliğimiz ve altyapısını iyileştirmekteki kararlılığımızla yakın gelecekte daha fazla halka açık zincire yatırım yapacağız”

10 Haziran 2022 17:30

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:28

Kripto para borsası ve blokzincir çözüm sağlayıcısı Huobi Global, Web 3.0 ve metaverse için yenilikçi altyapı hizmetleri sağlayan açık zincir Cube’e yatırım yaptığını duyurdu. Austin, Texas’ta CoinDesk tarafından düzenlenen Consensus 2022 Konferansı’nda duyurulan hamle, Huobi Global’in Web 3.0 ekosistemini geliştirme yönündeki son stratejisi.


Cube, çok zincirli ve katmanlı yapılı, yeni, modüler, izne ihtiyaç duymayan ve EVM uyumlu bir açık zincir. Tescilli işbirlikçi ‘rollup’lar, kaos mutabakatı, lineer olmayan sonsuz depolama ve Web 3.0 altyapısı için yenilikçi bir ‘Time Crossing’ protokolü gibi çığır açan teknolojiler sunuyor.

Konuyla ilgili konuşan Huobi Global CFO’su Lily Zhang, “Huobi Global, Web 3.0 geliştirme stratejimiz kapsamında yatırım yapacağımız açık zincirlerden biri olarak Cube'u seçti. Web 3.0 konusunda iyimser olduğumuz ve altyapısını iyileştirmeye kararlı olduğumuz için yakın gelecekte daha fazla halka açık zincire yatırım yapmaya devam edeceğiz” diye konuşuyor.


GameFi, DeFi ve NFT'lerde yaşanan hızlı büyüme, bu açık zincirlerdeki işlem hacimlerinde katlanan bir artışa neden oluyor. İlk kamu zincirleri, zamanlama veya maliyet etkinliği açısından kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak. Örneğin, Ethereum'un yoğun dönemlerde bir işlemi tamamlaması yaklaşık 10 dakika sürüyor ve gaz ücreti birkaç yüz dolara kadar çıkabiliyor.


Ek olarak, merkezi olmayan ağların herhangi bir zamanda “merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik” özelliklerinden yalnızca ikisini aynı anda sunabileceğine dair yaygın bir inanç olan blokzincir üçlü ikileminin nasıl çözüleceği de sektördeki oyuncular için ortak bir sorun.

Cube, sektörün ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak ve blokzincir genişletme sorununu çözmek için temel olarak yüksek performanslı Katman 1 blokzincir kullanıyor ve böylece kullanıcılara verimli, düşük maliyetli ve güvenli bir işlem ortamı sunmayı hedefliyor.


Cube, blokzincirini dikey olarak bölüyor ve katmanlı bir mimari uyguluyor. Blokzincirdeki mahsuplaşmayı, yürütmeyi ve veri kullanılabilirliğini bölerek bunları ilgili özelliklerine göre optimize ediyor.


Zincirler arası DeFi çağrılarını destekleyen zincirler arası bir protokole sahip Cube, Cosmos ekosistemiyle de uyumlu. Cube mevcut tasarımı altında saniyede yaklaşık 3 bin işlem gerçekleştirebiliyor ve bu sayının 2022 Eylül ayı sonuna kadar 5 bini aşması bekleniyor. Rollup ve NFT'nin veri kullanılabilirliği gereksinimleri, Web 3.0'ın geliştirilmesi için verimli ve güvenilir bir çözüm sağlıyor.


Huobi tarafından yapılan basın açıklamasında ise Cube yatırımına dair herhangi bir rakam paylaşılmadı.  


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk