Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Huobi ve TRON, Dominika’nın Ulusal Token’ını Çıkaracak

Kripto para borsası Huobi ve kripto milyarderi Justin Sun’ın TRON’u, Dominika Hükümeti’nin ulusal token’ı DMC’yi çıkaracak ve dijital vatandaşlık programını üstlenecek

29 Kasım 2022 16:48

Güncellenme: 29 Kasım 2022 17:11

Kripto para borsası Huobi tarafından yapılan açıklamaya göre, Dominika Hükümeti’nin ulusal token’ı Dominica Coin’i (DMC) çıkarmak için TRON ve DMC Labs’le iş birliğine gitti.


Yapılan basın açıklamasında “Her ikisi de bağımsız bir ülke tarafından yayımlanan DMC ve DID, Dominika'nın resmi ulusal blok zinciri altyapısı olan TRON ağına dayalı ve lansmanı Huobi Prime'da yapılacak” ifadeleri yer alıyor.


Dominika hükümeti tarafından yetkilendirilen ve yayımlanan bir TRC-20 tokeni olarak DMC, BTTC köprüsü aracılığıyla Ethereum ve BNB Akıllı Zincir ile zincirler arası etkileşimi destekliyor.


Açıklamada Dominika’nın “metaverse ve Web 3.0 teknolojilerini kullanarak bir dijital devlet inşa ederek jeolojik sınırlamanın ötesine geçecek ve küreselleşme sürecine derinlemesine dahil olacağı” belirtildi.


Huobi, TRON ve DMC Labs’in iş birliği ayrıca Dominika’nın dijital vatandaşlık programını kapsıyor. Karayipler’de yatırım yoluyla vatandaşlık veren ilk ülkelerden biri olan Dominika’nın pasaportları, Anakara Çin, Hong Kong ÖİB, Avrupa Birliği, İsviçre, Birleşik Krallık ve Singapur dahil olmak üzere dünya çapında 130'dan fazla ülke ve bölgeye vizesiz erişim sağlıyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Agro Global Summit’te Tarımın Geleceği ve Teknolojik Entegrasyonu Üzerine Konuşuldu

8 Haziran 2023 18:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk